Beata Hlavenková, nominovaná na Českého lva, pokřtí šesté sólové album Žijutě

Beata Hlavenkova  © Shotby.us
Beata Hlavenkova © Shotby.us

Pro Beatu Hlavenkovou, hudebnici, producentku a zpěvačku byl uplynulý rok ve znamení dvou nových alb; soundtracku k filmu Davida Ondříčka Zátopek, který jí vynesl nominaci na českou filmovou cenu Český lev, a také šestého sólového alba Žijutě.

 

Právě Žijutě pokřtí 2. února v pražském Divadle Archa. Pozvala si nejen svou doprovodnou Kapelu Snů, tvořenou kytaristou Patrickem Karpentskim, trumpetistou, bubeníkem Oskarem Törökem a basistou Milošem Klápště, ale také řadu hostů z desky. Třeba hudebníka Thoma Artwaye, Vojtu Nýdla (Hlavenková byla producentkou alba Dítě z větru), bubeníka Tomáše Neuwertha a  zpěvačku a hlasovou koučku Pavlu Fendrichovou. Ta se společně s vokalistkou Marií Němcovou stane pro večer křtu součástí kapely.

 

Hlavenková během křtu představí repertoár nového alba Žijutě, zazní i písně z předešlé nahrávky Sně i kus z hudebního doprovodu Zátopka.

 

Archa se nejen rozezvučí různými tóny s velkou dynamikou, ale též bude zbarvena speciálním nasvícením s lehkým laserem kláves. Datum křtu vyšlo zároveň náhodou na mé narozeniny, jsem ráda, že si svůj narozeninový den užiju s mou největší vášní, hudbou,“ říká ke křtu Hlavenková.

 

Hlavenkové tvorbu vyzdvihl loni streamovací gigant Spotify, když ji uvedl jako  Equal CZ&SK Umělkyní měsíce listopadu a její podobizna visela na obřím billboardu na Times Square.

 

Žijutě vyšlo v říjnu 2021 u českého vydavatelství Minority Records. Deska představila řadu hvězdných hostů jako Oto Klempíř, Thom Artway, Richy Perry, Adam Koller či David Stypka. Vinyl mastering připravil ve studiích Abbey Road v Londýně Miles Showell, jenž stojí mimo jiné za deskami Amy Winehouse, Tori Amos či Dua Lipa.  Vstupenky na křest Žijutě zakoupíte v prodejní síti GoOut a na pokladně Divadla Archa.

 

Youtube:        Žijutě – Pořád je to tak: https://youtu.be/-q_CqM1rICk

Zátopek Soundtrack: https://youtu.be/QHELWcd0rlI

 

Audio:

Album Žijutě k poslechu na: lnk.to/zijute

Album Zátopek k poslechu na: lnk.to/zatopek

 

Comments

comments

Vyhledat