Asistenční psi z neziskové organizace Helppes pomáhají už 20 let

Helppes
Helppes
Asistenční psi z neziskové organizace Helppes pomáhají lidem s postižením skákat přes každodenní překážky již od roku 2001. V době založení se jednalo o skupinu nadšenců s velkými plány. Dnes je organizace Helppes – Centrum výcviku psů pro postižené, o.p.s. nejprestižnější organizací svého druhu v ČR a vybudovala si renomé i na mezinárodní úrovni.

 

Díky neúnavné práci Helppes získal v roce 2013 mezinárodní akreditaci ADI (Assistance Dogs International) a ADEu jako první organizace svého druhu v ČR. Téhož roku obdržel ocenění Neziskovka roku a stejný úspěch si zopakoval ještě o rok později.

 

Od svého založení se organizace podílí na osvětě a vzdělávání veřejnosti v oblasti života lidí s postižením a jejich psích pomocníků. Pomáhá také vytvářet normy a standardy nejen na české, ale i evropské a celosvětové úrovni. Co je však  úplně nejdůležitější – za dobu svého fungování dokázal Helppes vycvičit a předat 274 psích pomocníků, kteří se stali partnery lidí s nejrůznějšími typy zdravotního postižení.

 

Letos slaví Helppes významné jubileum a při té příležitosti chystá pro své klienty i příznivce řadu akcí a překvapení. 

Comments

comments

Vyhledat