Blíží se mezinárodní festival populárně-vědeckého filmu Academia Film Olomouc. Letos opět online

Foto Jan Andreas
Foto Jan Andreas

Mezinárodní festival populárně-vědeckého filmu Academia Film Olomouc se už podruhé vrací v online podobě, aby tak reagoval na pandemickou situaci. Již 56. ročník představí od 27. dubna do 11. května přes sto nejlepších současných dokumentů z oblasti popularizace vědy. Nebude však chybět ani tolik pro AFO typický hudební program.

 

Hudební program s názvem Music is Science bývá každoročně takovým festivalem sám o sobě. Po dni plném nových informací a poznatků vždy přináší potřebné odlehčení a relax. Nejinak tomu bude letos. Diváky čeká hned 8 koncertů, které budou vysílané online během festivalu. Žánrově diváky pozvou od čistě ambientních ploch přes post-punkový koncert až k tanečním setům.

 

Že hudba skutečně JE věda, potvrdí brněnská performerka Nikol Štrobachová se svým modulárem připojeným k listu rostliny. Svůj jedinečný syntezátor předvedou v praxi i pražští producenti Høll a Exhausted Modern. Tradiční party nabídnou energické viah či trio GTA Soundsystem složené z výrazných českých producentů – Oliver Torr, Aid Kid a Lotus Wash. Chybět nebudou ani Olomouci dobře známí Killiekrankie. Elektrické kytary v programu zastupuje zasněný bedroom post-punk Vladimíra B a těšit se můžete i na nezaměnitelný hlas české alternativní scény Never Sol.

 

Záměrem organizátorů je diváky alespoň virtuálně vytáhnout z jejich obýváků a ložnic a přenést je na olomoucké site specific lokace. Nostalgické vzpomínky na festivalové koncerty dozajista navodí barokní Kaple božího těla s VJingem od Jiřího Šlofara a Lazer Hazer. Silueta města při západu slunce bude kulisou pro koncerty odehrané na střeše Galerie Moritz. A chybět nebude ani vzpomínka na oblíbenou olomouckou zeleň. Tóny se totiž rozezní i z tropických skleníků Flóry Olomouc.

 

Celý festivalový program mohou diváci sledovat zdarma. Filmy budou dostupné ke zhlédnutí po registraci na platformě www.watchandknow.cz. Doprovodný program, jako jsou přednášky, rozhovory a také hudební program, bude umístěn na youtube, festivalový facebook a web

 

Comments

comments

Vyhledat