Bob Wayne: tentokrát sám za sebe

Americký “country-pankáč” Bob Wayne se 26. února vrací do Prahy, kde zahraje v břevnovském klubu Kaštan. Je to už po několikáté, co se představí nejen pražskému, ale i českému publiku – ale přesto bude tentokrát leccos jinak.

”Sympatický vousáč”, “pokérovaný rebel”, “ikona outlaw-country”, “dekadentní kotlíkář“… přívlastků už dostal Bob Wayne nepočítaně. Sám na svém profilu má “Zpěvák, Písničkář. Vypravěč. Nomád” – a přesnější popis už asi nikdo nevymyslí. V minulosti u nás vystoupil nejen několikrát v různých městech, ale i na festivalech Litoměřický kořen či Mighty sounds. Pokaždé se neopomene připomenout, že po vzoru Hanka Williamse III, (kterému mimo jiné mnohokrát dělal i předskokona) pojal country a hillbilly tak trochu jinak a svými texty leckoho i dnes může provokovat.

Aby taky ne, dětství a mládí tohodle týpka, rodáka ze Seattlu, nebyly zrovna procházkou růžovým sadem. Jeho matka, barová zpěvačka, ho přivedla k muzice, ale představovala si to zřejmě trochu jinak. Otec zase prý trávil poměrně nemálo času na drogách a doma se moc neukázal, což v konečném důsledku stvořilo Waynapřesně takového, jaký je. Občas někdo použije termín “punkabilly” – a je to asi nejblíže oné divoké jízdě, kterou můžete s Bobem zažít.

Tentokrát se ovšem poprvé představí sám za sebe. Po 12. letech hraní s kapelou a osmi albech totiž  Bob popadl kytaru a rozhodl se po celý rok vystupovat jen sólově. „Mám rád svoji kapelu, rád hraju a cestuju s dalšími muzikanty, ale v průběhu let jsem vždycky snil o tom, že jednou udělám sólovou desku a budu jezdit po světě sám – jen já a moje kytara. Takže to teď udělám.“

 

Vyzbrojený novým albem Rogue, vyrazil Bob na turné po Evropě, a odtud se pak přesune do Severní a Jižní Ameriky. „Zjistil jsem, že světový rekord v počtu vystoupení na jednom turné, je 309. Takže mě napadlo: Proč to nezkusit překonat?“ „A t-t-to-to je všechno, přátelé!“ jak praví komiksová klasika. Bob prostě právě zkouší překonat rekord v nejrozsáhlejším turné.

V Praze ho v tom tentokrát podpoří kosmopolitní kapela The Big House Revisited, jejímž hybatelem je HolyFanda, český multiinstrumentalista, člen hned několika kapel a spolupracovník “trabandity” Jardy Svobody.

Kompletní soupiska turné: http://www.sedate-bookings.com/news/bob-wayne-expands-world-record-attempting-tour-new-dates-announced-today

https://www.facebook.com/BobWayneOfficial
http://bobwayne.com/

https://youtu.be/RlOEdGwTgJA
https://youtu.be/rycfdXL5G-4
https://youtu.be/K63JICMzI3w

https://youtu.be/ftIUdHrndiU

předprodej : za 260 Kč – https://www.smsticket.cz/vstupenky/18816-bob-wayne-usa
Neprodané vstupenky (pokud zbydou) budou na místě k dispozici za 300,- Kč

Comments

comments

Vyhledat