Boho dekorace – jak vytvořit útulný a stylový interiér v boho duchu

Boho dekorace - jak vytvořit útulný a stylový interiér v boho duchu
Boho dekorace - jak vytvořit útulný a stylový interiér v boho duchu

Zařizujete si svůj domov v duchu módní bohémské chic estetiky, spojující eleganci s uměleckým tónem a touhou po přírodě? Naplánujte si také výběr vhodných boho doplňků. V tomto článku se dozvíte, jaké doplňky a dekorace se k tomuto stylu nejlépe hodí.

Bytové doplňky v boho stylu? Poznejte tuto estetiku lépe

Boho styl, který je v poslední době mimořádně módní jak v módě, tak v interiérech, je estetikou, která spojuje uměleckou svobodu, elegantní jednoduchost a přirozenost. V interiérovém designu staví především na materiálech z přírodního světa (dřevo, sláma, rafie, ratan, mořská tráva), dále na neutrálních jemných barvách a krásných, inspirativních texturách – jako jsou neobvyklé copánky. V místnosti zařízené v souladu s tímto stylem jsou boho dekorace zásadní, protože dotvářejí celek a určují útulný, pěkný, hřejivý charakter interiéru. Nejsou to jen klasické nástěnné obrazy či rostlinné dekorace, ale také svíčky, hodiny, povlaky na polštáře, přehozy a hodiny v souladu s estetikou inspirovanou uměleckou bohémou.

Jaké doplňky do bytu ve stylu boho vybrat? Obecné tipy

Boho dekorace musí zapadat do obecných předpokladů tohoto stylu a společně s nábytkem, osvětlením a barvami stěn tvořit harmonický, oku lahodící celek. Nejčastěji jsou boho doplňky vyrobeny z přírodních surovin a vyráběny ručně nebo působí dojmem ručně vyráběných doplňků. Nejcharakterističtější jsou především různé druhy prýmků (dřevěné nebo z makramé šňůry), ale také plastiky (jak typické dekorativní, tak i plnící specifickou funkci, např. hodiny nebo slánka) nebo zajímavá svíčka. Jak vybrat doplňky do domova ve stylu boho v závislosti na charakteru místnosti?

Zařiďte si dokonalý obývací pokoj – vyberte si doplňky do pokoje v boho stylu

Boho doplňky do obývacího pokoje vytvářejí v interiéru jedinečnou atmosféru, díky níž je bydlení útulnější a přívětivější. Pokud hledáte ty pravé do bytu, hledejte ty, které jsou prostě krásné, ale také užitečné. Kulatý boho koberec v kombinaci s dřevěným konferenčním stolkem vám pomůže určit relaxační zónu a velké nástěnné hodiny s povrchovou úpravou makramé vám pomohou při plánování vašeho každodenního života. Je důležité, aby boho doplňky do pokoje ladily s jeho barvami a materiály, které dominují aranžmá. Pokud například zvolíte pletený jutový koberec v barvě slámy, zopakujte tento materiál také v doplňcích na stěnu. Vonné svíčky budou ozdobou i v boho obývacím pokoji – stojí za to připomenout, že dominantní vůně v místnosti ovlivňují i to, jak bude atmosféra v ní vnímána. Tyto doplňky najdete na https://www.sinsay.com/cz/cz/.

Nejlepší boho doplňky do ložnice – jaké vybrat?

Boho doplňky do ložnice by měly především vytvářet auru napomáhající relaxaci. Nebude to nic těžkého, protože dekorace v tomto duchu spojují umělecký šmrnc s přirozeností. V ložnici se vyplatí postarat se o doplňky korespondující s barvami stěn či nábytku, například s pastelovými nebo zemitými barvami. Zároveň dbejte na proporce: dekorativní boho povlaky na polštáře se vzory lze kombinovat s hladkým přehozem a na jednotné stěně lze vystavit pletené provázky. Do ložnice určitě přidejte pár aromatických svíček, které uklidní smysly, ale budou ladit i s boho aranžmá.

Comments

comments

Vyhledat