Budějovický Majáles: další rozhovory na téma Českých Budějovic

Jaké nové prvky přibydou v Parku 4 Dvory? Jak může obyčejný Budějčák získat peníze na vylepšení města skrz participativní rozpočet? Nebo kdy budou první promítání v Letním kině Háječek? Nejen tyto otázky proberou v nadcházející pětici rozhovorů vybrané osobnosti. Tzv. Edukativní streamy z dílny Budějovického Majálesu budou vysílány pravidelně ve středu od 19:00 na Facebooku či Instagramu.

Jak se daří českému školství v online světě či jak probíhaly oslavy 31. výročí sametové revoluce. To byla témata rozhovorů z řady Edukativních streamů Budějovického Majálesu v uplynulých měsících. Prozatím jich bylo uveřejněno pět.

Tým studentů ovšem nezahálí a má naplánovanou další pětici dílů. Tentokrát se zaměří na projekty spojené s kulturou a žitím v Českých Budějovicích. Diskutovat v nich budou hosté jako je spoluzakladatel architektonického ateliéru A8000 Karel Krupauer či autoři Parku 4 Dvory, manželé Veličkovi. Rozhovory jsou naplánované na každou březnovou středu a diváci je mohou od 19 hodin sledovat na facebookovém a instagramovém profilu Budějovického Majálesu.

Program:

Také už ti chybí dlouhé letní večery? Už tuto středu 3. března bude o Letním kině Háječek vyprávět dvojice Kristýna Novotná a Milan Pleva ze spolku AJAT, který si biograf sousedící s hvězdárnou pronajímá. Jaké pecky nás letos na plátně čekají? Kdy se vůbec začne s promítáním? Nenech si tento rozhovor ujít a zkrať si tak čekání na léto!

10. března promluví Ivan Matejic, který vyhrál se svým projektem v tzv. participativním rozpočtu. Dozvíš se, jak to celé funguje a jak si i ty můžeš požádat o finanční podporu od radnice a s dostatečným počtem hlasů od obyvatel Českých Budějovic realizovat svůj nápad na rozvoj a zkrášlení města.

Následovat budou dva podcasty nesoucí se v duchu architektury. Na 17. březen přijali pozvání manželé Markéta a Petr Veličkovi, kteří se věnují krajinářské architektuře. Diskutovat budou o své nejúspěšnější a mezi Budějčáky velmi vyhledávané venkovní realizaci, totiž o Parku 4 Dvory. Do něho se v následujících měsících chystají zasadit nové prvky a rozšířit například oblíbený skatepark.

Budějovický architekt Martin Krupauer, který se svým ateliérem A8000 realizoval stavby jako IGY, Mercury nebo jeden z pavilonů Výstaviště, se 24. března rozmluví o studii Město a voda. Kde všude ve městě se voda příblíží lidem? Čeká nás proměna Jiráskova nábřeží? Bude v Českých Budějovicích přístav? To a mnohem víc se dozvíš v tomto díle Edukativních streamů.

Poslední den v měsíci uvede Budějovický Majáles závěrečný rozhovor s Denisou Weissovou, která pracuje pro Dům sv. Pavla a je koordinátorkou prodeje street paperu Nový Prostor pro České Budějovice. Nový Prostor je časopis, který prodávají v ulicích měst lidé ocitající se momentálně ve špatné finanční situaci. Že chceš vědět více? Tak se 31. března nezapomeň připojit!

Rozhovory na zajímavá společenská témata vysílají studenti z Budějovického Majálesu už od září. Cílem je přinést lidem nevšední diskuze k nim na obrazovku, udržet si s nimi kontakt a třeba je i trochu vzdělat. „Pořádání celotýdenního festivalu v Českých Budějovicích však nešlo stranou. Snažíme se pro lidi připravit jako každý rok nevšední oživení města. Náš program, který bude probíhat na konci května, ovšem počítá i s těmi nejtvrdšími opatřeními,“ říká k tomu Bianka Machová, letošní hlavní koordinátorka festivalu.

 

Harmonogram:

3. 3. 2021

Letní kino Háječek – Kristýna Novotná, Daniel Habrda

10. 3. 2021

Participativní rozpočet – Ivan Matejic

17. 3. 2021

Park Čtyři Dvory – Markéta a Petr Veličkovi

24. 3. 2021

Město a voda – Martin Krupauer

31. 3. 2021

Nový Prostor – Denisa Weissová

Comments

comments

Vyhledat