Časopis jádu bude trojjazyčný

image description
image description

„Zatímco některé projekty v této nejisté době náhle končí, my spolu s novými kolegy začínáme novou etapu. S radostí vám oznamujeme, že nyní budeme existovat jako německo-česko-slovenský online magazín, jehož název zůstává stejný: JÁDU,“ oznamují autoři dosud německo-českého časopisu jádu.

„Vy, co jste nás doteď četli v němčině, se můžete těšit na obsah bohatší o pohledy z jiné části středoevropského prostoru. Čtenáři české verze našeho online magazínu se budou setkávat i s články ve slovenštině, stejně jako čtenáři nové slovenské verze najdou texty i v češtině. Záměrně jsme se rozhodli nepřekládat naše články z českého jazyka do slovenského a naopak. Věříme totiž, že díky dlouhé společné historii Čechů a Slováků a příbuznosti našich jazyků si stále dobře rozumíme,“ uváději na webu.

Slovenské jádu tvoří Petra Nagyová a Daniel Ryba. Oba jsou publicisté a novináři, kteří přispívají nejen vlastními texty, ale ve spolupráci s dalšími mladými autory obohatí magazín JÁDU o spoustu zajímavých článků z kulturně–společenského i politického dění nejen na Slovensku.

foto jádu

O české JÁDU se nadále stará Tereza Semotamová a o německé vydání šéfredaktor magazínu Patrick Hamouz.

Sledujte jádu na webu, nabízí spoustu zajímavých témat nahlížených ze zajímavých úhlů a my mu fandíme.

http://www.goethe.de/ins/cz/prj/jug/deindex.htm

Comments

comments

Vyhledat