ČERSTVÁ HUDBA z Radia 1, komenty a postřehy

Čerstvá muzika z Radia 1 s komentáři Zdeňka Lichnovského!

K poslechu

SPOTIFY PLAYLIST – NOVÉ SINGLY NA RADIU 1 / 2019
SPOTIFY PLAYLIST – CZ/SK SINGLY NA RADIU 1 / 2019

Singly

65daysofstatic – popular beats / načneme to pěkně temně a poklidně. chlapci chystají novou desku a první náčuch slibuje hodně syntetickejch jízd.
Amen Dunes – L.A. (Remix ft. Westerman) / damon z new yorka loni vydal výtečnou desku freedom, kterou pak taky působivě představil v meetfactory. tady vyhrábl výbornej zavírák a sám ho přemíchal. nakonec je z toho duet tuhle s londýnskym kliďasem. 
Ariel Pink – Stray Here with You / na dalších cca 12 měsíců si vyhraďte větší penzum času na ariela. label mexican summer mu totiž bude znovuvydávat starý desky a taky vyjde hodně rarit. tohle jedna z nich a hned výtečná.
Babeheaven – Jalisco / pěkně doporučil tomáš nawar. dámy z londýna s nakažlivou lehkostí naznačují, že ten podzim stejnak jednou přijde. 
Big Thief – Not / umění negace, gradace, ale hlavně skladatelství na pokraji geniality. adrianne s kapelou chystá po výtečnym albu UFOF ještě jednu nahrávku na podzim, která ale bude podstatně zemitější. ignoruju radio edit, protože vynechat to fantastický kytarový sólo? hanebnost.
Blue Hawaii – All That Blue / montrealský duo vás pěkně pozve do začazenýho chicagskýho klubu roku 91, kde je pokutovaný cokoliv jinýho, než rovnej house. je už ale chvilka před svítáním, takže vás na klopýtavou cestu domů doprovodí zvuk línýho sága. 
clipping. – Nothing is Safe / experimentální rap pěkně z LA. nechybí inspirace řádně goreovejma hororama, klidnej & technicky dokonalej  přednes a nečekaný elektronický nájezdy v druhý půlce. fantastická věc.
Cross Record – PYSOL My Castle / dík rao! emily cross můžete znát z výborný kapely loma, teď ale vydala hodně tichý sólo album, který vám přikládám. tenhle song je prej inspirovanej hlučnym mexickym tržištěm, ale stejně tak jednim blbym rozchodem. btw ta zkratka PYSOL – put your shoes on and leave.
Decadent Fun Club – How Does It Feel / ale to se podívejme, tu máme kapelu vod kolegů z polska. nachystejte temný hadry, tohle je stejnou měrou postunk jako darkwave. silná a košatá píseň se zajímavym zpěvem.
Devon Welsh – Somebody Loves You / bejvalej frontman dua majical cloudz. příjemnej doják s krásnym refrénem o rovnání vztahů na dálku.
Empty Country – Ultrasound / zdravim oba drahouše z buzzu! tuhle jejich ovůcko mi udělalo radost, jedná se o sólovku chlapíka z výtečný kapely cymbals eat guitars. písnička je o jedný hodně nepříjemný cestě na lékařský vyšetření. kope to. 
FVLCRVM – Loose (Cid Rim Remix) / pišta je takovej borec, že to dotáhl i do zahraničních singlů. ona tomu taky dost pomohla fantastická remixová práce rakouskýho cida. rozbíječka parketu.
Gabe Gurnsey – I Get Harder / mike h už zase vraždí. odpálil to timhle nočnim elektrem z manchestru, který je tučnější než bůček na moravský svatbě. 
GAIKA – HEADLIGHTS AND HEATERS 8 (ft. Azekel & Robb Rocks) / opět studna, tentokrát žofie napravuje rest z května. vizionář gaika zase popírá zvuk moderního rapu a v docela klidnym instru vrství jako pán. bacha, nebezpečí utopení v lahodnym zvuku.
Girl Band – Going Norway / tohle vám je tak nádherně zlý! dizonance nikdy nebyla příhodnější. kluci z dublinu v září vydaj nový album a já se teda těšim.
Girls of the Internet – What U Done 4 Me / britský duo a výtečně tepající house vedenej zmutovanym vokálem. pro milovníky planningtorock trefa do černýho. díky žof!
Gold Panda – Transactional Relationship / i poklidnej panda potěší. minimalistická beatová hříčka s pěkně nasamplovanym vokálem zpěvačky hillary woods. 
Hana Vu – At the Party / rao minulou neděli výtečně zastal za dovolenkujícího josefa novinky na alternativní scéně a tohle jedna z jeho vytažených perel. báječně nadrzlej song týhle hudebnice z kalifornie láká na její nový ep se skvělym názvem nicole kidman / anne hathaway.
Hovvdy – Cathedral / přišlo mi z vícero stran, tak nebylo co řešit. kuci z texasu tady hodně připomínaj alexe g, už jenom tim, jak skvěle je ta písnička napsaná. americkej indie rock načichlej country v tý nejlepší kondici.
JPEGMAFIA – Jesus Forgive Me, I Am A Thot / tenhle chlapík je prostě fenomén. jeden z nejzajímavějších experimentálních rapperů současnosti, kterej vydává jednu perlu za druhou. a furt mi u jeho inster naskakuje schýzovitost aphexe twina. skvělý, šílený, hektický, nervní, futuristický.
Kim Gordon – Sketch Artist / ale no vida. kim oznámila sólovou desku a pokračuje v experimentech s hlukem. ale musim říct, že tak tvrdě dunivý basy a kopák jako tři paneláky jsem fakt nečekal. výtečný.
Michael Kiwanuka & Tom Misch – Money / velká pohoda a neústupnej hook, který mu fakt neutečete. najazzlej a zábavnej funk. nová deska michaela už brzo. 
Moon Duo – Lost Heads / raův favorit. hodně halucinogení a psychedelická cesta za sebepoznáním. přesto ale velmi milej trek s krásnejma vokálníma harmoniema. hele, nedávaj jim v tom portlandu něco do vody?
Not Waving & Dark Mark – Signifying the End / taky mi přišlo z vícero stran a bodejť! sám mark lanegan se spojil londýnskym experimentálním producentem a společně vydali silný album. hodně vyprávěcí s krásnejma syntetickejma plochama.
Polo & Pan – Gengis / mike h vám tuhle naplánoval cestu po světovejch nočních klubech. ať už to znamená cokoliv, tohle je francouzská tlačba jako blázen.
Raphael Saadiq – So Ready / zdravím telku i raa. už velmi protřelej zpěvák nahodil jednoduchou funky housovou hojdačku, která plyne jakoby nic. 
SiR – Hair Down (ft. Kendrick Lamar) / kalifornskej producent v tomhle treku trochu připomíná náladou ty úplně nejstarší skladby weeknda (vzpomeňme na trilogii), když to ještě stálo za to. parádní rnb hook rozřezává temný brnkání na kytaru a ta kendrickova hostovačka? pěknej gulomet.
Slugabed – Tetra Disaster / poctivý experimentálno od britskýho chlapíka s nejlepšíma promo fotkama. stejně kolážovitě působí i tahle skladba. rozhodně v ní najdete hned všechny aktuální směry elektroniky, akorát hrajou najednou, spolu i proti sobě. hodně sugestivní sekanina.
Sondrio – Crisis / pozdravuje páteční dan w. dodal tohohle příjemnýho chlapíka z austrálie, kterej tvoří ten úplně nejhladší house. čistá práce.
Sorry Girls – One That You Want / a ještě jedna austrálie. tam jim ten dreampop docela de vod ruky, co? důkazem je tohle duo, který teď na podzim vydá svůj debut a předtím vysílá tuhle nádheru. lehce osmdesátkově baladická škola s tou správnou dávkou sentimentu (čti tuny sentimentu). to můžu.
Swim Deep – Sail Away, Say Goodbye / hehe a tohle taky pěkně naváže. my si tady hodně hrajem předchozí singl to feel good od týhle britský indiepopovky. ten připomíná devadesátky v tom nejlepšim stone roses duchu. tady jdeme ještě o dekádu dřív. tohle by klidně mohl bejt velkej hit. přál bych jim to.
Taylor McFerrin – Memory Digital (ft. Anna Wise) / synátor strikes back! výtečná jazzovka, která teda leze spíš do aktuálního rnb s našláplym groovem. taylor taky překvapivě velmi popovej a neni to na škodu.
The Golden Filter – All The Queens / song jako víno, no že jo majku! novou (a hodně povedenou) desku tohohle londýnskýho dua vám přikládám a rovnou nasazujem pěkně votvíráček. ten jede pěkně zvolna, buduje napětí, než to celý vystřelí do krásnýho refrénu.
Tkay Maidza – Awake (ft. JPEGMAFIA) / vstávat děti! dunivá puma australský rapperky narozený v zimbabwe. ta basa mi právě rozflákala bedny, tak vopatrně. jo a jak se sem dostal zase ten pegy krucinál?!
Tourist – So / britskej producent a jeho odklon od lehce popovejch kompozic k inteligentní elektronice, která od jemnýho klavíru najede až do klubový dupárny. proč by ne, cestování je snad zdravý, ne?
Velvet Negroni – KURT KOBAIN / no panečku, slušnej vobjev. mimojiné člen kapely, která nahrávala novou desku bona ivera, má před vydánim desky. inovativní indiepop, kterej mi připomíná twin shadowa, když ještě stál za to. silný a fantasticky nasekaný kytary k tomu.
yeule – Pixel Affection / výtečnej synthpop od singapurský skladatelky, kterej funguje jako hodně intenzivní denní snění. ideál k závěrečnym titulkům.

České

bilej kluk x bloodflow – watch me grind / tenhleten kluk furt roste a roste. tuhle grindovačka na pomezí čirý elektroniky a divňáckýho trapu kope až nemístně. strašně svěží zvuk.
Dukla – Požár / hoří má panenko! lukáš i nově s kapelou pokračuje v tom svym městskym hořkosladkym vyprávění, tentokrát k tomu přibyly i působivě zkreslený klávesy. moc pěknej refrén máte k tomu jako bonus. máme se.
Guilty Echoes – City Rains / brněnský trio míří direktem pěkně někam k soláru. neni nad to si do těch nástrojů trochu zabušit, no ne?
JayRo – My Darling, Why? (ft. Viah) / neopětovaná láska, to je vám pěkně nepříjemná věc. svý si o tom ví i chlapci z jayro. vysvětlit jim to v tomhle lehkonohym synthpopu/dreampopu přišla viah. mrkněte na klip, to je víc než pepik hnátek.
Korben Dallas – Trvalý rast / nahazujeme další lehce experimentální singl od týhle zaběhlý slovenský kytarovky. jejich letošní deska bazén, totiž jednoduše patří k tomu nejlepšímu, co tady v okolí za posledních pár měsíců vzniklo. 
Lab On Fire – Fog / kluci ze skleniku a ohm square si založili kapelu a je z toho soustředěnej elektronickej pop, kterej je tak nějak příjemnej na ucho.
Metastavy – Normandie / dáváme další kousek z výborný desky až vyrostu. a rovnou bez okolků ten nejdelší, kterej i celý album uzavírá. jemnej jazz, funk, rap, písničkařina, disco, léto, lidská hloupost a mnohem víc.
N.O.H.A. – When the Summer Comes / mezinárodní kolektiv a jeho oznámení o létu vedený krutym zmasakrovanym vokálem a nasakenym beatem.
Pink Gloves – Los Angeles / město, který neni nikdy šedivý. mlhavej sen petra plisky s kapelou, kterej produkoval sám slovutnej johnny jewel (chromatics, italians do it better). synthpop jako ze škatulky se skvělym refrénem.
senasi – Z města / tajemnej umělec z bandcampu a jeho veskrze instrumentální deska přinesla i tuhle zajímavou skladbu. tohle postpunkový instro vás konečně vyvede z toho pražskýho humbuku.
Světlo – Občas jsem rád lásko že tě mám / dodal tonda kocábek. nedávno vyšlo nekompromisní album, stejně nabůstřený kytary provázej i vybranej singl.
Thrown – Stromy / libereckej elektronickej talent a jeho trefný zvonkohry na povedenym dvojsinglu, kterej vydal label xion. 

Alba

BLANCK MASS – Animated Violence Mild (2019) (electronic, noise)\
BROCKHAMPTON – GINGER (2019) (rap)\
CROSS RECORD – Cross Record (2019) (indiefolk)\
GOLDEN FILTER,THE – Autonomy (2019) (electronic, synthpop)\
JAY SOM – Anak Ko (2019) (indierock)\
KING GIZZARD & THE LIZZARD WIZARD – Infest the Rats‘ Nest (2019) (rock, garaz)\
NOT WAVING & DARK MARK – Downwelling (2019) (electronic, lanegan)\
RIDE – This Is Not A Safe Place (2019) (kytary)\
SHEER MAG – A Distant Call (2019) (rock)\
SHURA – forevher (2019) (indiepop)\
SLEATER-KINNEY – The Center Wont Hold (2019) (indierock)\
TROPICAL FUCK STORM – Braindrops (2019) (indierock, psychedelic)\
USBECK,MARIA – Envejeciendo (2019) (electronic)\
VANISHING TWIN – The Age Of Immunology (2019) (psychedelic, alternative)\

Comments

comments

Vyhledat