Česká Slow fashion značka SegraSegra představila pršiplášť z jedinečného materiálu

foto SegraSegra
foto SegraSegra

Značka SegraSegra už více než deset let navrhuje funkční městskou módu šitou v Česku ze špičkových materiálů, které vznikly například pro kosmonauty nebo letce. Nyní představuje Nanomembrane® Raincoat, odolný pršiplášť s nejlepší paropropustností na světě určený všem aktivním ženám i mužům, kteří svůj elegantní vzhled nechtějí podřizovat dobrodružnému životnímu stylu.

SegraSegra tvoří jednoduché a funkční oblečení určené do města. Aktuální sezónu rozšiřuje své produkty o černý Nanomembrane® Raincoat, který vznikl jako vylepšení oblíbeného kabátu Raincoat. „Materiál NanoMembrane, ze kterého je Nanomembrane® Raincoat ušitý, je nepromokavý, stoprocentně větruodolný a navíc extrémně paropropustný. To znamená, že vás ochrání proti větru, dešti i sněhu a navíc v něm nehrozí nepříjemné vlhko, které vzniká u běžných pršiplášťů nedostatečným odpařováním,” vysvětluje jedna ze zakladatelek SegraSegra, návrhářka Eliška Mertová.

 

NanoMembrane je český materiál, který se vynalezl před pěti lety na liberecké Technické univerzitě. Jeho výhody jsou nejen dlouhodobá schopnost odpuzovat vodu, větruodolnost nebo paropropustnost, ale také ekologická výroba s omezením spotřeby vody a dlouhá životnost.

 

Černý Nanomembrane® Raincoat se vyznačuje asymetricky střiženými klopami, které jsou lemované gumou upcyklovanou z cyklo duší, poznávacím znamením značky SegraSegra. Vznikl v dámské a pánské variantě, které se kromě střihovému přizpůsobení postavě prakticky neliší. Nově má také funkční kapuci s kšiltem, který slouží jako ochrana proti dešti. 

Nanomembrane® Raincoat vznikl i v zateplené variantě s podšívkou z materiálu Outlast, který byl původně navržen pro NASA k ochraně astronautů před teplotními výkyvy ve vesmíru. Cena zateplené varianty je 13 500 Kč.

Česká značka SegraSegra tvoří chytrou a městskou módu do každého počasí. Jednoduché černé oblečení je díky minimalistickému designu a kombinaci extrémně funkčních materiálů vhodné na cesty na kole, stejně jako pracovní schůzky.

 

O SegraSegra

Slow fashion značku SegraSegra založily v roce 2007 sestry Eliška a Dagmar Mertovy. Nabídka původně určená pro městské cyklisty se postupně vyprofilovala na oblečení určené ženám i mužům, kteří hledají funkční, minimalistickou a udržitelnou lokální módu. Jedinečnost této české značky spočívá v práci s recyklovanými dušemi z kol, které jsou skvělou a šetrnou náhražkou kožených doplňků, a také s unikátními funkčními materiály světové kvality jako jsou Nanomembrane, Outlast® a Ventile®. Oblečení SegraSegra se distribuuje do Německa, Rakouska a Švýcarska. Veškerý sortiment se navrhuje a šije v České republice. Kamenná prodejna sídlí na adrese Františka Křížka 1394/27 Praha 7, 170 00, e-shop naleznete na www.segrasegra.cz.

 

Comments

comments

Vyhledat