Cesta domů zve na taneční divadlo

Světový den hospiců mohou návštěvníci oslavit 7. října v pražském kulturním centruLa Fabrika. Taneční soubor VerTeDance zde pro Cestu domů uvede svou vysoce oceňovanou inscenaci Korekce. Ta zkoumá naše vnímání ne/svobody a má jak vážnou, tak komickou polohu.

Tanečníky v režii Jiřího Havelky živě doprovodí členové kapely Clarinet Factory. Inscenace zkoumá svobodu tím, že nám ji vezme. Tanečníci jsou připoutáni k jednomu místu, přesto se vznášejí, je to fascinující podívaná. Máme velkou radost, že nám soubor VerTeDance zatančí, a to za doprovodu muzikantů z kapely Clarinet Factory, kteří pro nás hráli loni,“ upřesňuje Lenka Váňová, vedoucí programů pro veřejnost Cesty domů.

Inscenace Korekce, která má na svém kontě přes 100 repríz, získala mezinárodní renomé na edinburghském festivalu Fringe, kde před 5 lety obdržela prestižní cenu Herald Angel od kritiků deníku Herald Scotland. Toto novátorství má skutečný smysl, představený se skvěle vypointovaným mistrovstvím, napsal o inscenaci Herald Scotland.Koproducentem inscenace je divadlo Ponec.

Světový den hospiců připadá každý rok na druhou říjnovou sobotu a Cesta domů se k oslavám připojuje pravidelně. Peníze získané prodejem vstupenek budou převedeny do veřejné sbírky vedené Cestou domů. „Těmito prostředky hradíme poskytování mobilní paliativní péče nad rozsah péče hrazené z veřejného zdravotního pojištění a také vzdělávání a výzkum v paliativní péči v rámci komplexního paliativního centra v Praze,“ vysvětluje Ruth Šormová, ředitelka Cesty domů.

Během večera budou představeny podzimní novinky nakladatelství Cesta domů a také nástěnný kalendář s fotografiemi osobností v jejich domovech DOMA 2021, který ve prospěch Cesty domů připravuje fotograf Štěpán Hon.

Vstupenky za 290 Kč jsou v předprodeji na webu www.lafabrika.cz a v pokladně divadla.

Comments

comments

Vyhledat