Cestovatelské tipy: Zažijte Oslo očima místních

Photo by Arvid Malde on Unsplash
Photo by Arvid Malde on Unsplash

Pokud vás zajímá, jak vypadá norská pohoda, ale opuštěný srub uprostřed lesů vás neláká, vydejte se do Osla. Oslo je klidné, moderní a čisté, plné zajímavé architektury a úžasných kaváren. Zažijte Oslo tak jako místní a přečtěte si, co při jeho návštěvě vidět, podniknout i ochutnat.

Norsko je proslulé nádhernou přírodou, rybolovem, pomalým životním tempem a čistotou. V Oslu najdete od všeho kousek – zeleň vás zde obklopí téměř ze všech stran, ale kontrastuje s ní moderní architektura.

Kdy je nejlepší čas na návštěvu Osla?

Oslo je kouzelné v každém ročním období, pokud ale chcete Oslo zažít v jeho nejlepší podobě, vydejte se tam v létě. Během léta Oslo ožije, a to nejen díky spoustě hudebních festivalů, navíc si v něm užijete si sluníčko i v 10 hodin večer. Před cestou si nezapomeňte sjednat cestovní pojištění, které vám pokryje finanční náklady, pokud se vám na cestě přihodí úraz nebo když onemocníte. Norsko je poměrně drahé a lékařské ošetření by se vám v této zemi bez pojištění mohlo pěkně prodražit. 

Co navštívit v Oslu?

Oslo vás překvapí svou čistotou i netradiční gastronomií – kde jinde ochutnáte pizzu se sobím masem? Kromě spousty útulných kaváren zde najdete i nespočet obdivuhodných staveb či památek, z nichž si rozhodně nesmíte nechat ujít Operahuset, minimalistickou stavbu ze skla, betonu a oceli. Dále Akerbrygge – moderní městskou část, kde se pokocháte pohledem na cihlové budovy a krásný Oslofjord. Ujít si nenechte ani hlavní třídu Karl Johan, přes kterou se dostanete až před Královský zámek s parkem plným jezírek, kde si můžete číst a relaxovat. 

Podnikněte výlet na Bygdøy

Pokud budete mít čas navíc, vypravte se na poloostrov Bygdøy, který leží kousek od centra Osla. Za hlavní cíl cesty si dejte návštěvu muzeí a galerií – za zmínku stojí Norské lidové muzeum, Muzeum Kon-Tiki či Norské národní muzeum s expozicí vikingských lodí a Amundsenovy výzkumné lodi Fram. V létě či na jaře pak putování za uměním proložte odpočinkem na pláži Huk.

Co v Oslu ochutnat?

Až tam budete, ochutnejte tradiční točenou zmrzlinu posypanou kakaem a dejte si norský pokrm v restauraci na tamním mole. A návštěva Osla by nebyla kompletní bez toho, aniž byste si koupili sýrový sendvič a zapluli s ním do některé ze zapadlých uliček, kde na vás dýchne doslova magická atmosféra. 

Jak se dostat do Osla?

Nejjednodušším způsobem, jak se dostat do Osla, je letecky. Ceny letenek jsou dnes celkem nízké, že se se vám nevyplatí podstupovat dlouhou cestu autobusem. Levné letenky do Osla seženete u nízkonákladové společnosti Norwegian  – za nejlevnější jednosměrnou letenku z Prahy do Osla zaplatíte pouhých 1200 Kč avšak je potřeba letenku koupit s velkým časovým předstihem.

Comments

comments

Vyhledat