Německy psaná literatura na veletrhu Svět knihy Praha

Daniel Wisser.-Foto-Martin Rauchenwald
Daniel Wisser.-Foto-Martin Rauchenwald

Německy psanou literaturu představí na veletrhu Svět knihy Praha od 9. do 12. června program Das Buch (česky: Kniha). Letošní pozvání přijaly hvězdy německého, rakouského a švýcarského literárního nebe: autorky Jóko Tawada a Nino Haratischwili a spisovatelé Lukas Bärfuss, Ralph Dutli, Daniel Wisser a Peter Waterhouse.

 

V pátek 10. června nabídne Das Buch čtení spisovatelky Jókó Tawada, známé v Česku mj. svou knihou Emisar. Číst se bude z českého překladu pozoruhodného románu Vzpomínky ledního medvěda, který vypráví příběh tří generací rodiny ledních medvědů.

 

Sobota 11. června uvede hned tři hvězdné autory:  Švýcara Lukase Bärfusse, jednoho z nejvýraznějších německy píšících autorů střední generace, který českému publiku představí román Koala, v němž se vyrovnává se sebevraždou svého bratra. Němku gruzínského původu Nino Haratischwili, známou díky strhující sáze Osmý život (pro Brilku). V rozhovoru s překladatelkou Michaelou Škultéty bude řeč o knize Kočka a generál. Od 17:00 pak vystoupí rakouský spisovatel Ralph Dutli, který si bude s bohemistkou Jitkou Nešporovou povídat o závěrečné knize z trilogie jeho „malých kulturních dějin“, která letos vyjde v nakladatelství Archa.

 

Neděle 12. června pak na veletrh přivede rakouské autory: od 11:00 Daniela Wissera s českým překladem knihy Královna hor (o bývalém požitkáři, jenž touží po asistované sebevraždě) a o dvě hodiny později také Petera Waterhause a jeho „cestovatelskou“ esej Další stanice – Hören wir auf zu übertreiben, ve kterém vypráví o cestě vlakem do České republiky, a o níž bude debatovat s italskou bohemistkou Vincenzou Scuderi.

Literární projekt Das Buch připravuje pro české čtenářky a čtenáře již patnáct let německý Goethe-Institut, Rakouské kulturní fórum v Praze a – za podpory Präsenz Schweiz – Švýcarské velvyslanectví.

 

Co? Německojazyčný program Das Buch na veletrhu Svět knihy Praha

Kdy? 10. – 12. června 2022

Kde? Výstaviště Praha Holešovice

 

Comments

comments

Vyhledat