CHATTY SS20 vyhlíží nové začátky

CHATTY Foto: Matěj Třešňák
CHATTY Foto: Matěj Třešňák

Rok 2020 znamená pro návrhářské duo CHATTY velkou změnu. Je to rok nových začátků.

„V minulosti jsme s našimi kolekcemi procestovaly polovinu světa. Koncipovaly jsme naší značku jako globální a podle toho jsme také smýšlely o businessu i našich prezentacích. S patnáctým výročím našeho studia jsme se ovšem přiměly zcela zastavit a nahlédnout na svojí uplynulou práci hned z několika úhlů. Mluvily jsme s insidery z módní branže i s lidmi, kteří jen zpovzdálí sledují naši tvorbu, mluvily jsme samy k sobě o minulosti, přítomnosti a budoucnosti.“

„A dospěly jsme k tomu, co stálo při zrodu naší značky na samotném začátku – víra v řemeslo, krásu, ojedinělost a tradici užitého umění u nás. Proto jsme se rozhodly jít mimo. Mimo globální trh a mimo zažitý “módní” kalendář a mimo trend.“

CHATTY Foto: Matěj Třešňák

Kolekce SS20 je inspirována dvěma světy – iniciačními rituály, jako je například křesťanský křest nebo brazilské Kandomble, pro které je příznačná bílá barva, a oproti tomu africkými maskami z Burkina Faso, vyznačující se unikátním rukodělným řemeslem a specifickou barevností.

Výsledkem je řada čtrnácti silně ženských siluet, v nichž se prolíná zemitá barevnost africké pouště s precizním řemeslným zpracováním a tradičními rukodělnými technikami.

Bílá barevnost odkazuje na nový začátek. Tak jako je bílá součástí většiny iniciačních rituálů, jako je například svatba, křest nebo právě brazilské Kandoble, představuje i zde bílá nový start, novou zkušenost a vstup do nového stavu. Vedle toho jsou v kolekci i záblesky velmi výrazných barev – ostrá magenta, okrově žlutá, koňakově hnědá, které odkazují na sílu a nezdolnost afrických rukodělných technik, které si zachovávají svou vizuální jedinečnost navzdory globálním trendům.

Celá kolekce je vytvořena výhradně z přírodních materiálů – bavlněné krajky, plátna, režného lnu, hedvábného kreše a kůže. Její součástí je samozřejmě i denim, který je pro tvorbu našeho studia charakteristický. Tentokrát je to béžový salvedge s příměsí lnu, který prostupuje napříč celou kolekcí – v sakách, kabátech, sukních a samozřejmě kalhotách.

Kolekce o čtrnácti outfitech vznikala ve spolupráci se stylistkou Milenou Žuravljovou, výraznou postavou české módní scény, která se stala nejen stylistou kolekce, ale i spoluautorkou jednotlivých siluet.

Součástí kolekce jsou i kožené doplňky, které vznikly v kolaboraci s Martou Babkovou, tvořící pod značkou Margo.

 

Design & creative direction: CHATTY

Styling: Milena Žuravljova

Assistant: Marta Babková

Foto: Matěj Třešňák

Video: Gasmo Jason

Makeup and hair: Eva Svobodová

Models: Anka a Frederika /Elymgmt

Comments

comments

Vyhledat