Check it Na Výstavišti! badfocus / Forth Mountain & Emotionally Spoonfed

foto archiv Výstaviště Praha
foto archiv Výstaviště Praha

Check it je nový koncept z nabídky vlastního programu Výstaviště Praha, který pravidelně a zdarma představuje mladé talentované hudebníky široké veřejnosti. V červnu se můžete těšit na badcofus a Forth Mountain & Emotionally Spoonfed. Kvalitní hudba, pohodová atmosféra, drinky, dobré jídlo, posezení na trávě nebo lavičce, to vše užijete na Check it. Samozřejmě s sebou vezměte i děti a čtyřnohé mazlíčky. Vše nad rámce hudby najdete v jednom z našich bister Artyčok nebo Bistro No.2 poblíž Maroldova plácku. 

 

badfocus na Střídačce 

V sobotu 11.6. si v prostorách Střídačky poslechnete elektronicko-akustický projekt s názvem badfocus, který založil v roce 2020 multiinstrumentalista a skladatel Prokop Korb. Ve své hudbě sampluje a míchá zvuk piana, japonské vokály nebo třeba pásky z dědovy almary. 

 

Za projektem badfocus stojí teprve devatenáctiletý pražský producent, skladatel a multiinstrumentalista Prokop Korb. Jeho hudba představuje zvukově bohatý, intimní zážitek a snahu neustále rozšiřovat svůj vlastní hudební jazyk. Přes svůj mladý věk badfocus ztělesňuje opravdového tvůrčího ducha, hladového po nových zvukových spektrech, beatech a melodiích. Přestože jeho hudební kořeny tvoří zejména jazz, badfocus byl silně ovlivněn mnoha žánry, od klasické hudby přes elektroniku, hip-hop až po indie-pop, které ve své tvorbě kombinuje. 

 

11.6. na Střídačce od 20.00 hod., vstupné je zdarma. 

 

Check It: Badfocus -. foto archiv Výstaviště Praha

**********

 

Forth Mountain & Emotionally Spoonfed na plácku u Marolda 

Hudba Ondřeje Sychry, který stvořil hudební projekt Forth Mountain, se vyznačuje střídmými aranžemi a příjemnou melodikou. Můžete v nich zaznamenat i lehké country, basové linky, nebo garážově zašpiněnou kytaru. V hudbě Emotionally Spoonfed je slyšet lehkost, kterou se dost možná naučili při buskování. Protože nemohli hrát koncerty, Oliver s Mikulášem strávili rok hraním na ulicích a můžete sami posoudit, jak jim to půjde na plácku u Marolda.

 

Forth Mountain je nový hudební projekt Ondřeje Sychry představující se nahrávkou cult freedom blue and green etc. Třískladbové EP volně navazuje na demo-singl Last Month of Older Songs/New Demo, který vyšel na jaře 2020 a po jehož vydání se Forth Mountain začal představovat pražskému publiku (Přístav 18600, Střelák, Burza, Stalin).

 

Emotionally Spoonfed – kdyby měla vzniknout hudební výpověď české generace Z, ideálním adeptem na její realizaci by byla dvojice emotionally spoonfed. Oliver a Miky natáčejí DIY lovesongy, kterým nechybí emoční hloubka, sex-appeal ani minimalistické beaty.

 

15.6. na plácku u Marolda od 19.30 hod., vstupné je zdarma. 

 

Více na: www.navystavisti.cz   

 

Comments

comments

Vyhledat