Chytrá česká aplikace Alpaka: skvělý počin ve světě slow fashion

 foto archiv Alpaka, autor Phokop Laichter
foto archiv Alpaka, autor Phokop Laichter

Alpaka je nejen krásné zvíře, které dává hebkou vlnu, ale i nová česká aplikace, která pomáhá vyznavačům slow fashion.

„Aplikace sleduje kvalitu šatníku pomocí poměru ceny oděvu, bot či doplňků k počtu jejich nošení, tedy ukazatele cost per wear (CPW). Zároveň funguje jako platforma sdružující prověřené obchody a značky s udržitelnou módou. V budoucnu bude její součástí také možnost výměny oblečení v rámci slow fashion swapu,“ vysvětlují tvůrci. 

„Aplikace se snaží lidem ukázat, že hodnotu oblečení nenajdou na cenovce v obchodě. Spočívá v jeho kvalitě, jak nám dlouho vydrží, jak dobře se v něm cítíme a jak často ho nakonec nosíme. Cílem je poukázat na nadměrný konzum oděvů, na etiku výroby a ekologickou zátěž masové produkce textilu. Naše síť pečlivě prověřených obchodů a značek usnadňuje  lidem vyznat se v tom, co opravdu patří do udržitelné pomalé módy,“ popisuje zakladatelka Alpaky Steffi Černá. 

 

zakladatelka Steffi, foto archiv Alpaka, autor Prokop Laichter

„Alpaka buduje síť prověřených značek a obchodů, u kterých garantuje, že respektují kvalitu, etický a ekologický přístup k výrobě a obchodu. V současné době je v aplikaci 11 eshopů a další stále přibývají,“ říkají autoři.

Alpaka se nám líbí. CPW je přesvědčivá a měřitelná věc: Snadno se tak může ukázat, že zdánlivě drahý kvalitní svetr od dobré firmy, který si oblíbíme, se vyplatí víc než nekvalitní opusek z řetězce, který má sice na cenovce nízké číslo, ale vezmeme si ho dvakrát.

Problematice slow fashion se budeme věnovat i nadále a dění kolem Alpaky budeme sledovat!

Více informací o aplikaci Alpaka:

Aplikace je zatím k dispozici pro iOS: https://apps.apple.com/cz/app/alpaka-slow-fashion-app/id1474063548?l=cs. Pro Android se připravuje.

www.alpaka-app.cz
www.facebook.com/alpakaapp | www.instagram.com/alpaka.app

 

Comments

comments

Vyhledat