CinemArt uvede francouzskou komedii Jak býti dobrou ženou s Juliette Binoche

Kina se pomalu vracejí k plnému provozu. Pomalu se v sálech objeví i popcorn a podobné lahůdky. Teď je načase, aby se v sálech objevilo co nejvíce nových filmů. Proto se CinemArt rozhodl 16. července uvést v kinech novou francouzskou komedii Jak býti dobrou ženou režiséra Martina Provosta, který do hlavní role obsadil herečku Juliette Binoche.

Příběh filmu je zasazen do 60. let 20. století a odehrává se na soukromé škole v malém francouzském městečku. Tato speciální škola je určena pro dospívající dívky, které se zde mají pod odborným dohledem poněkud svérázných učitelek stát dokonalými hospodyňkami a manželkami. Pak se však škola dostane do finančních potíží, navíc se ve světě objeví sexuální revoluce a v Paříži vypuknou studentské bouře.

 

Jak býti dobrou ženou

(La bonne épouse / How to Be a Good Wife)

Premiéra: 16. 7. 2020

 

Memento Films, Francie / Belgie, 2020

Režie: Martin Provost

Scénář: Martin Provost, Séverine Werba

Kamera: Guillaume Schiffman

Hudba: Grégoire Hetzel

Hrají: Juliette Binoche, Yolande Moreau, Noémie Lvovsky, Edouard Baer, François Berléand, Marie Zabukovec

 

 

Francouzská komedie Jak býti dobrou ženou je vtipným, satirickým pohledem na věčný příběh o hledání rovnosti žen a mužů.

Příběh filmu se odehrává na sklonku 60. let minulého století na poklidném francouzském pohraničním mal2ěstě. Paulette (Juliette Binoche) a její manžel Robert (François Berléand) s pomocí výstřední Gilberte (Yolande Moreau) a přísné jeptišky Marie-Thérèse (Noémie Lvovsky) zde již řadu let provozují speciální soukromou školu pro dospívající dívky. Cílem výuky je vychovat z dívek dokonalé manželky připravené ve všech směrech oddaně sloužit svým drahým manželům. Po Robertově náhlém odchodu z tohoto světa však Paulette mimo jiné zjistí, že škola stojí na pokraji bankrotu a tak musí poněkud nečekaně převzít zodpovědnost za její udržení.

Paulette, která vždy byla přesně v duchu jejich školy svému muži vzornou ženou, se při jednání v bance nečekaně setkává s Andrém, svou první láskou. Díky tomuto setkání překvapivě zažije svůj první orgasmus. Nové zážitky, zkušenosti a nečekaná dobrodružství začínají nahlodávat její víru v tradiční rodinné uspořádání, k němuž dívky ve škole vedou. Navíc začínají být poněkud jiné i jejich studentky. Přemýšlí o osobní svobodě, nezávislosti a dokonce mají i vlastní názory a cíle. V této situaci se celá škola připravuje na důležitou účast ve velké celostátní televizní soutěži zaměřené na dokonalé řízení chodu domácnosti, kvůli níž je čeká cesta do Paříže. Tam právě propukají velké studentské bouře, které navždy změní celou Francii.

Filmová komedie Jak býti dobrou ženou je vtipným, satirickým pohledem na univerzální příběh o soužití žen a mužů, o hledání vzájemného respektu a rovnoprávnosti.

Comments

comments

Vyhledat