CAMILLA SPARKSSS (CAN) v BIKE JESUS

Barbara Lehnhoff, známá pod uměleckým jménem CAMILLA SPARKSSS, je švýcarsko-kanadská hudebnice. Jestli se dá její eklektický styl alespoň přibližně definovat, bude to něco, co se nachází v průsečíku dance – electro – punk.

Performativní rovina CAMILLY SPARKSSS je neobvyklá kombinace unikátní techniky mixování dub plates (vinylů), syntezátorů a zpěvu. Jako elektronický hudebník s kořeny v punku pro ní bylo největší výzvou přenést fyzickou intenzitu do živých vystoupení a proto se rozhodla svoje samply otisknout do asfaltu, přičemž se tak gramofony staly jejími kytarami. První vydané album For You The Wild (2014) okouzlilo instinktivní směsí dark wave a lo-fi experimentální elektronické hudby 80. let. Otvírala s ním v témže roce na evropském turné Jon Spencer Blues Explosion. Následovalo druhé album Brutal (2019), které šlo v široké škále stylů a nezařaditelnosti ještě dál, přestože používá stejné výrazové prostředky. Remixové album Brutal Remix (2020) logicky posunulo její hudbu za další mantinely díky rozdílným přístupům remixujících umělců.

Od roku 2014 CAMILLA SPARKSSS odehrála více než 400 živých vystoupení po celé Evropě, severní Africe, Kanadě a USA. V roce 2016 byla se svou post-punkovou kapelou Peter Kernel nominována na Swiss Music Prize. Je také spoluzakladatelkou švýcarského nezávislého labelu On The Camper Records. A v úterý 31.1. 2023 si odbyde svojí českou premiéru v pražském klubu

BANDCAMP: https://camillasparksss.bandcamp.com


CAMILLA SPARKSSS (CAN)

BIKE JESUS
31 / 01 / 2023 20.00

Ostrov Štvanice 1125, 170 00 Praha 7-Holešovice –  https://bikejesus.com

VSTUP NA MÍSTĚ: 300 CZK / GOOUT PŘEDPRODEJ: https://goout.net/cs/listky/camilla-sparksss/nlxq/

FB EVENT: https://www.facebook.com/events/456889933151155

 

Comments

comments

Vyhledat