ClubCast: pořad o alternativních muzikantech

Rozhovor s kapelou February v aule Gong – oblast Dolních Vítkovic, Ostrava. / foto: Šimon Stejskal
Rozhovor s kapelou February v aule Gong – oblast Dolních Vítkovic, Ostrava. / foto: Šimon Stejskal

Období pandemie stále trvá, ale snad nám začíná blýskat na lepší časy v kultuře, kdy postupně dochází k uvolnění. To se nedalo říct o lednu, kdy pandemie zuřila v plné síle. Bylo to období temna pro kulturu, třeba takové koncerty si člověk mohl maximálně pustit ze záznamu či letmo se na facebooku objevil livestream jeho oblíbené kapely. Co tedy dělat, když podmínky tvořit v hlavním vrcholu pandemie podkopává jakoukoliv iniciativu tvořit? My jsme se štábem ClubCastu vůči tomu šli naproti.

 

Koncept ClubCastu zněl jasně: Jezdit po ČR, natáčet v uzavřených klubech rozhovory s muzikanty z alternativní scény a do toho jim nahrát živé vystoupení. Tahle kostra pořadu zní dobře a jednoduše na papíře. V praxi jsme museli s tím bojovat. Naštěstí během krátkého času jsme se s technikou, procesem nahráváním naučili velmi zdatně – totiž štáb lidí tvoří samí šikovní a náruživí mladí lidé.

 

Jak se vůbec dala do kupy parta lidí – studentů – co by z čirého nadšení trávili volný čas ježděním po ČR, natáčením, focením, a to za podmínek, kdy zuří pandemie? Já, Dominik Michalec – moderátor a tzv. ředitel pořadu – jsem měl tu vizi dělat čisté podcasty s neznámými muzikanty z mého okolí. S touhle myšlenkou mě posunul dále můj produkční, zvukař Štěpán Poul. Ten do toho přidal také tu praktickou část. Fajn, nápad a jak to dělat jsme měli – teď sehnat lidi.

 

Šimona a Adél jsme do štábu zapojili hned při natáčení pilotní epizody s Cermaque. V Pardubicích jsme si pronajali Klub 29, kde nám bylo umožněno natáčet. Bylo to zkrátka chaotické – nulové zkušenosti, spoustu peněz zaplaceno za půjčení techniky – nervy by se daly krájet. Každopádně to dobře dopadlo, v rámci možností. Pilot by byl, tam jsme zjistili, co a jak. Tak otázka zbývala, kdo podpoří chudé studenty z východních Čech, kteří mají vizi a smysl natáčet pořad, jenž by mohl letmo podpořit kulturní dění.

 

Nakonec se zjevil Jakub Šlachta – majitel IT společnosti SlajIT – kterému se líbil koncept našeho pořadu. Pomohl nám sehnat zvukaře, technika – Vojtěcha Kryšku. Ten se živí totiž zvučením, focením nuže o zkušenosti nebyla nouze. Náš pořad tedy poskytnul muzikantům kvalitní zázemí. Třeba taková Post-hudba si zahrála písničky z nového alba, které do té doby nikde živě nezahrála.

 

Vyvrcholením ClubCastu bylo natáčení v Divadle na Orlí, a především v Gongu. Divadlo na Orlí nám poskytnulo nahrávací studio. Štěpán si mohl sáhnout na mixážní pult za několik milionů – to by během začátku studia na vysoké škole těžko mohl. Já mohl vést rozhovor s celou kapelou – Caramel. Tihle hoši si nahrávali po domácku své EP Labutě. Teď díky nám měli zkušenost si celé EP zahrát na místě, kam se dostávají hvězdy typu Vojta Dyk. A Gong? Tam se odehrála poslední epizoda ClubCastu z 1. série. Gong se nachází v areálu oblasti Dolních Vítkovic – tam se pořádá festival Colours of Ostrava. Epická kulisa pro nahrávání epizody byla zajištěna.

 

Co bude dál? Někteří máme zkouškové, Kubův byznys jede dál a ClubCast splnil svůj úděl. Největší satisfakcí byla reportáž v hlavním vysílacím čase v České televizi. Očividně nás čeká léto, kdy si budeme moc i dané kapely poslechnout živě. Kdybyste měli zájem s námi navázat kontakt ohledně spolupráce, další série či se poptat na naše služby – moderování, střih, kamera, zvuk – tak se neváhejte ozvat na ClubCast@seznam.cz.

 

Odkaz: ClubCast odkazy (štáb, youtube kanál, instagram https://linktr.ee/ClubCast)

 

Comments

comments

Vyhledat