Co bude hrát Radio 1?

foto: R1
foto: R1

Nová hudba na vlně 91,9! A pak že není co poslouchat.

SPOTIFY PLAYLISTNOVÉ SINGLY NA RADIU 1 / 2019
SPOTIFY PLAYLISTCZ/SK SINGLY NA RADIU 1 / 2019

!!! – UR Paranoid / je libo upustit trošku tý nahromaděný frustrace? tak prosim. tumáte soundtrack k bušení hlavou vo zeď. dobrý americký dancepunkeři jsou zpátky a je to fenomenálně vočistný.

(Sandy) Alex G – Gretel / fantastickej a amorfní filadelfskej písničkář vydá v září novou desku! další dobrou zprávou je, že první singl zní výtečně. při poslechu si říkám, jak toho becka už vůbec nepotřebujeme, když máme alexe.  

Adam Green – Freeze My Love / no jo, dneska tady pro vás mám holt hrstku návratů. vlastně se to docela pěkně sešlo. mezi ty povedený rozhodně patří tenhle glykemickej satirik z nyc. všechno je na svym místě. nesmlouvavej text, jemný melodie a nezbytně naslazený smyčce.  

Blanck Mass – House Vs. House / ú, další zlá věc! benjamin z noisovejch fuck buttons na léto chystá další nálož turbulentně klaustrofobní elektroniky. tahle skoro osmiminutová věc se rozjíždí od řevu až k euforickejm synťákovejm vyhrávkám. votrávený jabko nikdy nechutnalo líp.

Bon Iver – Hey, Ma / no a máme ho zase tady! tentokrát nechal justin zvukový experimenty lehce stranou a vrátil se ke svýmu poměrně lehce čitelnýmu zvuku. po pozornym poslechu, ale ty promyšlený syntetický vrstvy taky uslyšíte. precizní singwriting, mamka je určitě pyšná! album snad brzo. 

Brijean – Show and Tell / rao opět dodal přesně do počasí. je to výtečná letní vyklidněná, ale přesto taneční jazzovka od uznávané americké perkusionistky briejan murphy , která hraje například s toro y moi, či u.s. girls. venku má sólový ep walkie talkie a je to moc dobrý. tak teď už jenom zapadnout do nejbližšího vodního zdroje. 

Clairo – Bags / dáma z bostonu, která přesně splňuje standardy kvality současnýho domácího písničkářství. chytlavý, chytrý, jímavý, ale zároveň neskomírající. pro milovníky takovejch men i trust povinnost.

Dave DK – Jelly Legs / tuhle josefův oblíbenec z hlavního města německa má venku ep, po kterym budete mít nohy z želé. nenápadná, ale přísně precizní dynamika totiž funguje bez výjimky na všechny pozorné posluchače.

Faye Webster – Jonny / písničkářskej objev z atlanty! rozhodně doporučuju její velmi povedenou desku atlanta millionaires club, kterou máte přiloženou. v 21 letech je to už její třetí zářez. s raem jsem se shodli na týhle písničce, ve který se za doprovodu hladivejch dechovejch aranží pouští do svejch bejvalejch kluků.

Flowdan – Welcome to London / londýn v tom nejnepřiznivějšim světle. to marc moc dobře zná. a rád vam to barvitě navykládá. jeho výtečný album full metal jacket pouštějte níže. 

Freddie Gibbs & Madlib – Crime Pays / von i ten zločin se vobčas parádně vyplatí. to tady u nás v čechách známe moc dobře, že jo? pozitiva vypíchli rappeři freddie s madlibem pěkně na čisto. a k tomu ten libozvučnej sample! 

Girl Band – Shoulderblades / tuhle vočistec doporučoval kuba šponer (salad daze) a já nemám důvod mu nevěřit. atonální, výhružný a skrz naskrz zlý. nezbejvá nám už nic jinýho než zatáhnout záclony a těšit se na nový album těhle dublinskejch chlapců.

Glowal – Roda (ft. Simon Batten) / důsledná italská elektronika dodaná danem w. pěkně to celou dobu bublá a přitom si to přes minimalistickou aranž dodržuje harmonickej kopanec skrz smyčce a zpěvovou linku.  

Haleiwa – HKI -97 / mikko ze stockholmu má stejnou měrou rád krautrock a kytary. přesnou představu splňuje sympaticky zahuhlaná písnička předznamenávající desku, která by měla vyjít v létě. nabídl josef a celý to vyšlo (pochopitelně) na morr music.

Hot Chip – Melody of Love / tumáte další letničku. britští hošani v komfortní zóně. milé, taneční a s hodně pěknym refrénem. to vám na pár teplejch večerů vystačí.

Charles Bradley – Lucifer / všechny posmrtně vydaný písničky týhle (bez přeháněný) soulový legendy maj v sobě takovýho života! ještě by snad mělo vyjít jedno album a je to dobře. tuhle lucifer je totiž vyzpívanej až tam úplně nahoru/dolů.

Jai Paul – He / vizionář současnýho a budoucího rnb se konečně po sedmi letech vrací s novym materiálem. tentokrát se naštěstí opět nejedná o únik domácích demáčů, ale o regulérní dva singly. já vybíráme ten o něco subtilnější v instrumentaci, ale o to působivější v celku.  

Jay Som – Superbike / ceněná kalifornská písničkářka ohlásila vydání své třetí desky na tento srpen. to, že se je na co těšit bohatě zaručuje tenhle singl. bohatý, rozložitý a s regulérně fantastickym kytarovym sólem na závěr, u kterýho by se i adam granduciel tetelil štěstim.

Kate Tempest – Holy Elixir / příští tejden tady máme nový album britský básnířky a písničkářko-rapperky. tentokrát dává hudbu komplet do pozadí, aby člověk neztratil ani chvilku z jejího strhujícího vyprávění a přednesu. magický.

Kidnap – Grow (ft. Leo Stannard) / aneb josefova představa hezký popový písničky. vomáčku nahazuje jemná elektronika, přesto velmi čitelná a s tahem až do konce. 

King Gizzard & The Lizard Wizard – Self-Immolate / co takhle se trošku osvěžit? tumáte řádnou thrash metalovou polku z austrálie. pohladí a neublíží.

Lower Dens – Young Republicans / ano, tenhle dreampopovej klenot z baltimoru má před novou deskou! a tomu říkám závdavek. melodicky silnější než kdy dřív s klasicky fantastickým vokálem jany hunter. do toho chytrý politický škádlení. výborný.

Lust For Youth – New Balance Point / v dánsku maj ten kytarovej new wave prostě rádi. v případě tohohle dua pro vás mám romantiku jako vždycky a nikdy. jen počkejte jak to zafunguje, až v létě vyjde velkej měsíc. do zásob vám rovnou přikládám celou desku, člověk nikdy neví.

Metronomy – Lately / britskej kolektiv okolo velký hlavy josepha mounta zase malinko mění směr. po dvou funkově orientovanejch albem to vypadá na návrat na parkety sekanýho elektropopu. a je to dobře. věřte mi, že vám tenhle song naskočí do přehrávačů ještě minimálně párkrát. netřeba zmiňovat fenomenální produkci a nasekaný bicí. radost.

Moodymann – Ill Provide / zkušenej detroitskej hudebník a dj kenny dixon jr. to těm mladejm zase nakládá. zkreslenej elektronickej house spolehlivě rozmlátí parket na atomy a na závěr nabídne katarzní objetí. zapotíte se.

New Rome – What If I (ft. Hania Rani) / ambientní polskej hudebník tomasz bednarczyk se tady propojil s další varšavskou rodačkou, kterou jste nedávno mohli zhlídnout v rámci koncertní série music infinity. pokud čekáte vyklidněný ambientní plochy, tak na ně zapomeňte. teda aspoň zčásti. ony tam někde jsou, ale základním kamenem jsou hlučný syntetický stěny, silný zpěv a sekanej beat. novým album brzo.

Night Moves – Recollections / tumáte hořkosladký vzpomínky na nikdy neprožitou minulost. nový album týhle americký kapely produkoval bubeník spoon a je to celý zahalený do mlžnejch kontur osmdesátkovejch kytarovek. a překvapivě to funguje strašlivě hezky.

Phantogram – Into Happiness / už jsme tady o nich dlouho neslyšeli, co? tohle nyc duo totiž dlouho nic dobrýho nevydalo. tohle je za mě ale úplně v pořádku. výtečnej zpěvovej hook doplňujou tučný synťáky a dusavej beat. co ty na to jirko?

Pixies – On Graveyard Hill / ale ale ale. někde po kanclu jsem sesbíral zlomenou hůl a ještě ji narychlo lepící páskou vyspravil. bude nová deska a tohle vlastně neni tak úplně špatný. špinavej, chytlavej a jednoduchej song. to by šlo.

Sleater-Kinney – Hurry On Home / pozor, PUMELICE! novou desku týhle slovutný trojici dam totiž produkuje st. vincent aka annie clark. no a první singl píše. tuhý, zlý a tak nějak maniakálně sexuální. těšim a pouštim na repeat. 

Sufjan Stevens – With My Whole Heart / červen je měsíc veškerejch druhů lásky! to sufjan moc dobře ví a tak při tý příležitosti vydal dvojsingl. tentokrát zase odběhl od najetejch lo-fi písniček, kde v pozadí slyšíte hučící klimošku a nasolil produkční karneval. v případě týhle písně si dal za úkol napsat text o lásce, kterej se nebude věnovat jejim překážkám a bude bez vokolků pozitivní. povedlo se. 

Swim Deep – To Feel Good / birminghamští psychedelici voznamujou nový album. a pěkně zvostra to napálili songem, kterej cituje hook devadesátkový tancovačky everybody is free od rozally. retro v tom nejlepšim slova smyslu.

The Divine Comedy – Norman And Norma / neúnavnej neil hannon je tady s novou deskou. a pořád chytrej jako rádio. v tomhle případě i adekvátně chytlavej. pozor, nezdolnej refrénovej červ.

The Voidz – The Eternal Tao / masivní podivnost musí přijít od nikoho jinýho než julesa casablancase a jeho kumpánů. nicméně se nenechte zmást, páč je to hit. jo a produkce mac demarco a kirin j callinan, ok?

Tropics – Opioid (ft. Petite Noir) / chris ward z los angeles a západ slunce se zapnutym kvákadlem. šíleně jednoduchý a moc efektivní.

Ty Segall – Taste / masovej vrah ležérnosti vám to vrací i s úrokama. tvrdý zkreslení, výtečný zpěvy a bicí, kterym dominujou četný perkuse. to zabolí na těch správnejch místech.

Whitney – Giving Up / tumáte svěží letní přepršku. porce folku, paula simona a uvědomělý dechový sekce. v pořádku.

Yeasayer –  I’ll Kiss You Tonight / láska a nenávist maj k sobě strašně blízko. na hraně obého tohle trio vždycky chytře balancovalo. o to víc je tahle synthpopová chytlavka strašidelnější. poděste své smysly přiloženym albem.

 

nove singly\2019-06-07\

52 Hertz Whale – Fish In The Dead Sea / bacha, bratislava už zase expanduje! tyhle noise-rockeři už půlku světa vobjeli a je to znát. tuhej zvuk a výtečný mísení hluku do post-punkový roviny.

7krát3 – Promiň / gratuluju biggbossu za upsání tuhle drzýho štěpána. na první poslech antimačovská hříčka dospívá do fantasticky aktuálního novýho soulu a rnb. výtečný.

Adrian T. Bell – Farewell To Hell (ft. La Petite Sonja) / písničkařina napsaná bez jakejchkoliv okolků, která funguje jako výtečná pozvánka na letošní drug me fest. opojný je to teda dost.

Evolet – Květy / písničkářka eva jurčáková se společně s martinem kyšperským s nějakym vyhlazovánim zvuku vůbec nemaže. sekaný kytary jako rány bičem, který doplňuje sympaticky nezaujatej zpěv.  

Hasan – Insomnia (ft. Karlo) / mazánek kolektivu milion+ letos vydal zajímavý eponymní album. jednoznačnej highlight je za mě tahle oldschoolová temňárna, která kope pomalu, ale s děsivou jistotou.  

Ima Teva – Earth Chant / novej přírůstek na značce divnosti vzdává hold tomu všemu, co drží svět kolem nás pohromadě. zaříkávání, který vod acapella zpěvům doběhne až k hutnejm syntetickejm vlnám. album brzo!

Kafka Band – Gott Oder Teufel / víme, známe. já v tomhle případě doporučim výtečně neurotickej videoklip, kterej k tomuhle treku vytvořil náš drahej kolega tadeáš.

Kutya – Kisko / markéta z midi lidí má venku sólovku! domácí beaty a synťáky spojený s místama velmi absurdním recitativem střídaj chytlavý písničky, jako je tahle titulní. 

Lanugo – Motýl / zatlumená diskotéka s výtečnou produkcí. fascinuje mě postupnej vývoj zefektovanýho vokálu od jemnýho šepotu až po exaltovaný pokřik. nový album vydá tranzistor v září.

Manon meurt – Beyond Beside / úlomek z poslední desky pod produkcí honzy muchowa. aneb dlouhá cesta od syntetickejch ploch až k nabušenýmu postrocku.

Mydy Rabycad – Freedom / přímočará trsačka postavená na jednoduchym hooku a putující base.

Pacino – Dveře / chlapci z orlový užívaj v tomhle případě ty nejsilnější zbraně. výtečný kytarový vyhrávky střídaj tříštivý bicí a vyřvanej zpěv. venku na stoned to death EP plný vypalovaček.

Vellocet Roll – Quicksand / krutá garážová nervóza, kterou vybírám z výtečný poslední desky a man asleep. 

VOODOO808 – Fuego / ojojoj, původně doporučil lukáš vydra. velká nadsázka v současnym novym rapu. problémem je, že ten hook v kanclu jedem už snad třetí tejden. sakra.

 

DESKY \2019-06-07\

CURRY,DENZEL – ZUU (2019) (rap)\

DIVINE COMEDY,THE – Office Politics (2019) (pop, rock)\

HEIDECKER,TIM – What The Brokenhearted Do… (2019) (pisnickarina)\

CHURA,STEF – Midnight (2019) (kytary)\

JAMBINAI – ONDA (2019) (experimental, postrock)\

KUTYA – KISKO (electronic, bedroom)\

LACY,STEVE – Apollo XXI (2019) (rnb)\

LUST FOR YOUTH – Lust for Youth (2019) (new wave, kytary)\

PALEHOUND – Black Friday (2019) (indie pisnicky)\

PIP BLOM – Boat (2019) (indiefolk)\

PIXX – Small Mercies (2019) (indiepop)\

PLAID – Polymer (2019) (electronic, ambient)\

SIGSWORTH,GUY – Stet (2019) (electronic, classical)\

SINKANE – Depayse (2019) (world, psychedelic)\

SKEPTA – Ignorance is Bliss (2019) (rap)\

SUNDAYS ON CLARENDON ROAD – Solid State (2019) (outsider pop)\

WEBSTER,FAYE – Atlanta Millionares Club (2019) (ïndiepop)\

YEASAYER – Erotic Reruns (2019) (artpop)\

YOHUNA – Mirroring (2019) (dreampop)\

Comments

comments

Vyhledat