Co dělal Kapitán Demo v Roxy

 

Byla to prdel? Nebo to nebyla prdel? Byla prdel jenom něco, nebo všechno?

Kapitán Demo si dělá srandu z české hiphopové scény i z českých společenských fenoménů, ať už se jedná o kartičky, žluťáky, polníček, instagramisty nebo koksování na záchodě. Co ale vtip určitě není, je Roxy s kapacitou přes 1000 zlatíček vyprodané za 4 dny od oznámení křtu nového alba. Stejný nápor jako při prvním křtu alba Mládí v trapu 5. prosince může klub na pražské Dlouhé čekat i o pár dní později, v pondělí 10. prosince, kdy proběhne repete

Jsem docela naivní člověk a věřím všemu, co mi kdo řekne, nebo co vidím. Jsem tedy ideální fan Kapitána Demo, který měl scénář svojí středeční show dokonale promakaný. Dokud jsem díky fotkám neviděla modré pásky na rukou několika zlořádů, kteří z řad publika vnikli na stage a sápali se po svém bossovi, přemýšlela jsem, jestli si dělali prdel ti fanoušci, nebo Demo. Ve chvíli, kdy securiťák jednu nadšenou slečnu odnesl přehozenou přes rameno, ve mně začaly hlodat pochyby…

Jo a kdyby vás to zajímalo po hudební stránce, tak Demo vypustil kromě „vejpu“ do Roxy z nového alba všechny songy. V prostředí natřískaného prostoru se ověřily a prokázaly, že si kluky nemusíte pouštět jen tak pro srandu. Jsou to skvělí muzikanti a kromě textů, jejichž významu stejně nikdy stoprocentně neporozumíme, si můžete jejich alba pouštět dokola i kvůli super muzice a propracovanými beatům. Kromě „nezvaných“ hostů se na pódiu prostřídali i osobnosti hostující na albu. Kromě Lény Brauner zakřepčili i členové kapely Škwor, Emma Smetana nebo Hošty.

Včetně už typických slečen z Vietnamu a DJs se na stage nekoordinovaně pohybovalo obrovské množství lidí. Tenhle chaos se k vystupování celé bandy dokonale hodí, vlastně by to bez toho snad ani nebylo ono. Součástí image kapely jsou i bláznivé kostýmy, které – na rozdíl od tolika mnoha jiných kapel v české kotlině – nepůsobí trapně, ale vtipně.

Kromě image začíná „Kej Demo“ budovat i vlastní značku, takže si ty nejoddanější ovečky mohly domů odnést mikiny z nového merche za tři tisíce korun. Myslela jsem si, že si dělaj prdel, ale prý hadry z nového brandu Demo Crazy vznikají z nějakého recyklovaného materiálu, nebo co. A to chceš, stejně jako pobryndané talíře z antikvariátu… Ale párty to byla dobrá.

 

Comments

comments

Vyhledat