Co jste ještě neviděli: dramaturgie kina Edison Filmhub na střeše DOXu 

Butikové kino Edison Filmhub a distribuční společnost Film Europe se začátkem léta odstartovali spolupráci na letních projekcích s centrem současného umění DOX. Dramaturgie v architektonicky neotřelém letním kině představí spojení současné umělecké kinematografie se samotným světem umělců, a to každou středu od 5. 7. do 30. 8., vždy od 21:30. 

DOX znovu otevírá své letní kino na zatravněné střeše s výhledem na vzducholoď Gulliver. Letos galerie zasvětila program uměleckým filmům nebo přímo filmům o životech umělců. Dramaturgii jí na míru vytvořila filmová distribuční společnost Film Europe a butikové kino Edison Filmhub. Letos tak letní kino nabídne po setmění divákům celkem devět projekcí na velkoplošném venkovním plátně, nerušený zvuk bezdrátových sluchátek, otevřený bar a novou formu zážitku s uměním. 

„Propojení centra současného umění DOX s pečlivou artovou dramaturgií butikového kina Edison Filmhub vzniklo organicky, vášní vytvářet mosty v různých segmentech kulturního zážitku. Filmy, které prochází našim dramaturgickým výběrem překračují běžnou sféru kinematografického zážitku stejně, jako kurátorství v DOXu přetváří všední zkušenost s uměním. V programu letního kina (nazvaném lakonicky ART), který jsme se skvělým DOX týmem připravili, se prolíná současná umělecká kinematografie a světy umělců samotných. Od Caravaggia až po Jeana-Luca Godarda, od pařížského muzea Louvre až po íránské autoritářské dusno, od výtvarného umění až po burlesku,“ popisuje spolupráci Edison Filmhubu a DOXu CEO Film Europe Ivan Hronec a kreativní ředitel Dominik Hronec. 

V rozmanitém programu se objeví od předpremiéry Caravaggia až po Jeana-Luca Godarda, od pařížského muzea Louvre až po íránské autoritářské dusno, od výtvarného umění až po burlesku. Zahajovacím filmem sezóny se stal film Obávaný, který se ucházel o Zlatou palmu na MFF Cannes 2017, už příští středu se však diváci mohou těšit na snímek Gauguin, vyprávějící příběh francouzského malíře Paula Gauguina a jeho aféry s mladší Tahiťankou, která se stala jeho múzou. 

Program: 

21:30, 12. 7. Gauguin – Voyage de Tahiti (Francie) 

21:30, 19. 7. Leonora addio (Itálie) 

21:30, 26. 7. Velká nádhera (Francie, Itálie) 

21:30, 2. 8. Turné (Francie) 

21:30, 9. 8. Caravaggiův stín (Itálie, Francie) – předpremiéra 

21:30, 16. 8. Prase (Írán)

21:30, 23. 8. Sůl Země (Francie, Itálie, Brazílie) 

21:30, 30. 8. Frankofonie (Francie, Německo, Nizozemsko) 

O Film Europe 

Film Europe je distribuční společností založenou Ivanem Hroncem v roce 2010, která vybírá, nakupuje a představuje divákům kvalitní, oceňované, evropské a festivalové filmy, napříč Českou a Slovenskou republikou. Film Europe pořádá jak filmové přehlídky jako SCANDI, festival severských filmů, a Be2Can, festival toho nejvýraznějšího z Benátek, Berlinale a Cannes, tak provozuje butikové kino Edison Filmhub v Praze a kino Film Europe v Bratislavě. Cíl dávat filmům aktuální a srozumitelný kontext buduje Fim Europe napříč všemi platformami, včetně TV kanálů Film Europe a Film Europe+ a online videotéce Edisonline.

Comments

comments

Vyhledat