Co přiveze Heartnoize Promotion? MC Yallah, Black Country, New Road i Florist

Rapperka MC Yallah zahraje v klubu Bike_Jesus
Rapperka MC Yallah zahraje v klubu Bike_Jesus

Před dvěma roky se představila v Praze poprvé MC Yallah. Její zdrcující flow a nekompromisní projev tehdy vyvolaly v davu na Stalinu nadšení a keňsko-ugandská rapperka snad ani nemohla mít povedenější premiéru v Česku. Jestli vám její vystoupení uniklo, máte novou šanci 25. května v klubu Bike_Jesus, kam se hudebnice společně s producentem Debmasterem vrací s letošní novinkou Yallah Beibe. Hvězda východoafrické elektronické scény z labelu Nyege Nyege tak znovu ukáže, jak může vypadat rapová show.

Pokud byste chtěli na koncertě spíš v poklidu odpočívat, přijďte 20. června na kapelu Florist. Intimní songy křehké kytarovky zazní v prostorách malešické botanické zahrady, takže prostoru k rozjímání bude určitě dostatek.

I letos se Heartnoize Promotion podílela na dramaturgii United Islands of Prague. V Praze tak představí  hlavně hudební objevy, vycházející hvězdy i interprety s čerstvými deskami. Většina zahraničních hostů se tu navíc představí úplně poprvé. Jmenovitý seznam by byl sálohodlouhý, zkuste ale postpunkovou úderku Enola Gay, něžnou Marii Somerville, experimentálního skladatele Márka Bárthu nebo rappera Maze. Radost máme i z početné účasti domácí alternativy, těšíme se na AnkihoWodehnEdova SynaMata213, Zaffer 9MarjariToyotu VangeliseSalto With LoveMeizyyho nebo slovenský objev Dasa. A na desítky dalších. Akce je zdarma!

25–05—2023

BIKE_JESUS‘

MC Yallah & Debmaster

Undergroundová elektronická scéna východní Afriky se v posledních letech dostává do povědomí díky ugandskému labelu Nyege Nyege, pod kterým se v roce 2019 s albem Kubali prorazila i MC Yallah. Originální práce s texty, jazykem i strhující živé show  z keňsko-ugandské MC záhy vytvořily jednu vycházejících hvězd globální hudební scény.

Nová deska Yallah Beibe kombinuje osvědčené postupy MC Yallah s prvky trapu, dancehallu nebo industriálu, které proplétá s těžkými beaty producenta Debmastera ovlivněnými žánry z celého světa.

Florist

20–06—2023

BOTANICKÁ ZAHRADA MALEŠICE‘

Florist

Kde jinde uspořádat koncert křehké kytarovky než v botanické zahradě? Pro Florist je signifikantní křehká intimita, jemná lyrika i něžné kytary. Brooklynská kapela v čele s Emily Sprague vydala po deseti letech na scéně svou čtvrtou dlouhohrající desku, která zachycuje prchavé okamžiky, chvíle blízkosti i melancholické vzpomínky. Čtveřice natáčela album společně v pronajatém domě v Hudson Valley, do výsledného zvuku se tak promítají spontánní nápady i společně rozvíjené motivy.

21–10—2023

MEETFACTORY

Black Country, New Road

To nejlepší z New Weird Britain konečně v Praze! BCNR ve své tvorbě dalece přesahují hranice tradiční kapely a vzhledem k množství nástrojů, které ovládají, se z nich naživo stává spíše malý orchestr. Do MeetFactory přivezou své nejnovější album Live At Bush Hall

Jejich loňská deska Ants From Up There se stala jedním z nejoceňovanějších alb roku a upevnila Black Country, New Road pozici kapely, která dokáže kreativně a zároveň lidsky vyprávět každodenní příběhy a dojmout, aniž by sklouzávala k přílišnému patosu.

Comments

comments

Vyhledat