Co svítí na Re:publice

foto Martin Chum / Brokis
foto Martin Chum / Brokis

Festival Re:publika oslavuje vznik samostatného Československa výstavou prací předních českých designérů. Autorkou světelné instalace s názvem Věž poselství, která je součástí výstavy Avant Garde, se stala Lucie Koldová.

Na kontě má řadu prestižních meziná-rodních i domácích ocenění a množství produk-tů čítajících především svítidla, ale také nábytek, šperky a umělecké objekty. Silnou oporu našla v české zna ce Brokis a sklárně na Vysočině, kde svítidla vznikají.

Deset metrů vysoká věž ukrývá ve svém nitru jiskry, symbolické paprsky národní hrdosti, které designérka ztvárnila pomocí šesti velkých světel Puro Sparkle zavěše ných na sebou v ocelové konstrukci. „Je pro mě velkou poctou ztvárnit objekt pro tak význam- nou událost, jakou je 100. výročí samostatného Československa,“ říká ke svému počinu Koldová a dodává, „myslím, že je na čase opět zažehnout jiskru v srdcích Čechů, připomenout si, co náš národ dokázal, probudit hrdost v každém z nás a snahu přispět svým životem, dílem a prací k bu- doucnosti naší krásné republiky.“

Comments

comments

Vyhledat