Coldplay se vrací do kin se svým koncertním záznamem Music of the Spheres 

Coldplay Live23 /   Foto Tim Toda
Coldplay Live23 / Foto Tim Toda

V říjnu loňského roku britská formace Coldplay vtrhla do kin po celém světě s koncertním přenosem Coldplay – Music Of The Spheres Live. Prodalo se na něj více než šest milionů vstupenek a kritika nešetřila chválou, zaznívala slova jako „ohromující“ nebo že se jednalo o „večer, který se zapíše do dějin“. Nyní se tato „největší show na planetě Zemi“ vrací v režisérském sestřihu do kin. Jen dva večery, 21. a 23. dubna.

Coldplay – Music Of The Spheres: Live At River Plate je sestřihem deseti vyprodaných koncertů na stadionu River Plate v Buenos Aires, navíc s nově mixovaným zvukem. Záznam byl natočen s použitím 30 kamer, dronů a speciální technologie, která zvládne zaznamenat 360° obraz. Koncertní záznam režíroval Paul Dugdale, který získal cenu BAFTA a nominaci na Grammy. V kinech bude koncert navíc doprovázet krátký pohled do zákulisí, který obsahuje dosud neviděné rozhovory s kapelou. Setlist koncertu obsáhne jak novinky z posledního alba Music of the Spheres, tak celou plejádu hitů jako Fix You, Yellow, Viva La Vida či Scientist. Vizuální stránku doplňují barevné lasery, propracovaný světelný design i dálkově ovládané LED náramky na rukou návštěvníků. Diváci se mohou také těšit na speciální hosty – Grammy oceněnou H.E.R. a Jina z populárního K-popového fenoménu BTS, se kterým představí debut singlu The Astronaut.

Britové Coldplay jsou na scéně už více než čtvrtstoletí a za tu dobu vyrostli z nenápadné kytarovky do jedné z celosvětově nejvýraznějších kapel, která vyprodává i ty největší stadiony, a to i klidně několikrát po sobě. Coldplay jsou bez diskuze jednou z nejúspěšnějších hudebních formací jedenadvacátého století. Na svém kontě mají více než sto milionů prodaných alb, tři z jejich nahrávek jsou mezi padesátkou nejprodávanějších v Británii. Za koncert zaznamenaný na obřím stadionu v Buenos Aires si vysloužili samou chválu. Oprávněně.

Projekce záznamu Coldplay – Music Of The Spheres: Live At River Plate se v kinech na celém světě uskuteční ve dvou termínech: v pátek 21. dubna a v neděli 23. dubna. Do kin v Čechách a na Slovensku snímek distribuuje společnost Aerofilms.

Trailer ke zhlédnutí zde.

Comments

comments

Vyhledat