Comebackový koncert Khoiby a stále slavnější The Ills na Metronome Festivalu

foto: pořadatel akce
foto: pořadatel akce

Prvním domácím jménem, které zveřejňuje Metronome Festival Prague pro svůj příští ročník, je skupina Khoiba slavící svůj comeback. Jedni z nejvýznamnějších představitelů českého indie popu se na scénu vrací po více než desetileté pauze. Festivalová dramaturgie nezapomíná ani na to nejaktuálnější ze scény našich východních sousedů: The Ills patří mezi nejčastěji skloňované slovenské skupiny. Obě kapely si tak zahrají po boku zvučných jmen jako Kraftwerk, Morcheeba nebo Primal Scream, které pořadatelé oznámili v minulých týdnech. Čtvrtý ročník Metronome Festivalu Prague se uskuteční ve dnech 21.-22. června 2019 na tradičním místě na pražském Výstavišti. Předprodej vánoční edice vstupenek probíhá na festivalových webových stránkách www.metronomefestival.cz.

Khoibu založili v roce 2002 zpěvačka Ema Brabcová a kytarista a klávesista Filip Míšek. Díky dokonalému souladu elektroniky, melodických kytar a skvělému zpěvu se brzy stali senzací klubové scény. Svoji pozici stvrdili v roce 2004 debutovým albem Nice Traps a o tři roky později jeho následovníkem Mellow Drama. Na vrcholu své kariéry se však Khoiba rozchází, Ema Brabcová se začala věnovat kapele Luno a Míšek sólovému projektu Dikolson.

Na začátku roku 2017 ohlásila Khoiba plánovaný návrat na scénu. Jeho prvním signálem byl nový singl Stoke the Fire a vrcholem zatím velmi sporadického koncertování obnovené kapely bylo vystoupení před americkými Grizzly Bear v pražském Roxy v srpnu letošního roku. Na březen roku 2019 připravuje Khoiba nové album u respektovaného labelu Minority Records. A jedním ze zásadních koncertů jejího comebacku bude právě červnové vystoupení na Metronome Festivalu Prague.

Slovenské kvarteto The Ills existuje deset let a nejčastěji bývá řazeno k post rocku. Přestože dominantou jejich činnosti jsou především koncerty, kapela má na kontě čtyři skvěle přijatá alba. To zatím poslední s názvem Ornamental or Mental vyšlo v roce 2016 a na únor příštího roku je ohlášena novinka Disco Volante / Mt. Average (Deadred Records).

The Ills, stavějící svoji instrumentální hudbu na hutném zvuku dvou přirozeně se doplňujících kytar a podmanivé rytmice, koncertovali v klubech mnoha zemí Evropy, ale nechyběli ani na řadě významných festivalů, jako je Eurosonic Noorderslag v holandském Groningenu, Iceland Airwaves v islandském Reykjaviku nebo MENT ve slovinské Lublani. „Post rock zbožňuji a tvrdím, že The Ills nejsou o nic horší než Explosions In The Sky nebo Mogwai,“ řekl o nich Vic Galloway z rádia BBC poté, co shlédl jejich vystoupení na trenčínské Pohodě.

Čtvrtý ročník Metronome Festivalu Prague už v minulých týdnech ohlásil některá velká jména svého programu. Jsou mezi nimi britská nadžánrová skupina Morcheeba, němečtí klasikové elektroniky Kraftwerk, britské legendy Primal Scream s programem největších hitů či polské elektropopové trio KAMP!.

Festival je unikátní také tím, že představuje jedinečné projekty a comebacky kapel. Ať už je to Khoiba pro nadcházející čtvrtý ročník nebo v minulosti Sexy Dancers či speciální spojení JAR a gospel sboru.

Vstupenky na Metronome Festival Prague 2019 se nyní prodávají ve zvýhodněné vánoční edici na oficiálním webu festivalu www.metronomefestival.cz. K dispozici jsou aktuálně jak klasické dvoudenní vstupenky ke stání za 1 790 Kč a k sezení za 2 490 Kč nebo VIP za 3 990 Kč (stání) a 4 990 Kč (sezení), tak i speciální balíčky vstupenek doplněné o LP prvních zahraničních hvězd ročníku 2019 Morcheeby a Kraftwerk. VIP vstupenky navíc zahrnují vstup do VIP zóny s garantovanými top místy na tribuně při hlavní scéně, s vlastním exkluzivním barem a pohodlným zázemím se službami za tribunou a dalšími benefity.

Fanoušci se zároveň na stránkách festivalu mohou zapojit i do speciální vánoční soutěže. Každý, kdo si až do 16. prosince zakoupí vstupenky na Metronome Festival Prague 2019, má šanci vyhrát některou z 200 hudebních cen. Ideální šance udělat svým blízkých radost vánočním dárkem nejen v podobě samotné vstupenky, ale i dalších hodnotných cen. Stačí sledovat Facebook Metronome Festivalu na adrese www.facebook.com/metronomeprague, kde se fanoušci dozví vše potřebné.

Comments

comments

Vyhledat