Converse Chuck Taylor přetvoří známí návrháři

Nové dimenze ikonické siluety Chuck Taylor pod taktovkou známých návrhářů Martine Ali, Isabel Marant a Feng Chen Wang.

Converse představuje speciální projekt, který je založený na spolupráci se třemi známými designéry: Martine Ali, Isabel Marant a Feng Chen Wang. Všichni tři jsou díky svojí tvorbě a výrazným osobnostem synonymem pro kreativitu a sílu sebevyjádření. 

První na řadě je návrhářka šperků a doplňků z Brooklynu Martine Ali, která představila svůj nový model Chuck 70 De Luxe Wedge. Ten bude exkluzivně k mání na českém eshopu www.converse.cz od prosince 2023. Její interpretace De Luxe modelu v podobě Wedge je proměnlivá a rafinovaná, s radikálně vytesanou hranatou podrážkou. Model je celokožený a nabízí možnost dvou odlišných stylingů. Těch docílíte s pomocí snímatelných návleků. Silueta vychází pouze v černé barvě a díky ní vyniká kovové zapínání návleků. Na první pohled je zřejmé, že si model vymyslela podle svých estetických nároků právě šperkařka. 

„Jako designérka vytvářím předměty, které umožňují nositeli být současně i tvůrcem,“ říká Martine. „Navrhla jsem tak botu, která se stane tím, čím si v ten moment přejete, aby byla. Od neformální až po elegantní, nenápadná i hlasitá. Vysoká nebo nízká. Bylo pro mě důležité udělat něco, co plynule přechází ze dne do noci, něco, co může nosit kdokoli a na jakoukoli příležitost.“

Converse X Martine Ali

Boty Chuck 70 De Luxe Wedge ukazují, jak se Converse etabloval i jako platforma pro rozvoj stylu, formy a funkce originálních modelů značky. Poskytuje příležitosti pro tvůrčí vyjádření těch, kteří formují kulturu. Právě jako šperkařka Martine Ali. Další v řadě je francouzská módní designérka Isabel Marant, nebo londýnskou návrhářkou Feng Chen Wang. 

Každý z designérů je známý tím, že vytyčuje nové cesty ve svém oboru a rád si hraje se statusem quo v módním světě. Silueta Chuck Taylor tak v tomto příběhu hraje roli pomyslného základního stavebního prvku a katalyzátoru jejich kreativity. 

Společná kolekce Converse x Martine Ali Chuck 70 De Luxe Wedge se poprvé představí globálně 1. prosince 2023 na Converse.com a ve vybraných světových prodejnách. V České republice bude model k dostání v průběhu prosince na www.converse.cz

Sledujte novinky Converse také na FACEBOOKU a INSTAGRAMU.

 

 

Comments

comments

Vyhledat