Converse představuje botu stvořenou pro život na prkně

Converse představuje nový model AS-1 PRO, který vytvořil spolu se skatboardistkou a olympijskou závodnicí Alexis Sablone. Bota stvořená pro život na prkně. 

Alexis Sablone toho dokázala již hodně. Jde o uznávanou sportovkyni a oproti jiným skaterkám má za sebou bohatou historii i na poli architektury a designu. Converse AS-1 PRO jsou ale její první návrhářský počin a do detailů promyšlený model tak představuje další její úspěch. Společná práce Alexis a Converse trvala přes rok, během něhož měla Alexis naprostou volnost, kterou si může při navrhování užívat jen málokterý sportovec. Ukázala, jak dobře jde propojit svět skatu a designu díky jejímu unikátnímu vhledu do obou světů. 

Model AS-1 PRO si bere vizuální inspiraci z basketbalového dědictví Converse z 80. let a využívá současné technické inovace značky tak, aby vznikla cool a přitom vysoce funkční bota. Jde doslova o model pro každého. To je také největší výhoda AS-1 PRO – nemá uspokojit jen jeden typ člověka, ale nabízí využití napříč všemi sportovnímu subkulturami i široké veřejnosti. 

Silueta je celá z kůže a má minimalistické asymetrické detaily jako například Star Chevron logo. Na jazyku najdete klasické CONS jednobarevné logo. Špička boty je speciálně vyztužená pro maximální pohodlí. Výjimečný je model i tím, že jde o první Converse skatovou verzi s takovým typem podrážky. Podle Alexis návrhu se podařilo inovativně vyřešit co nejlepší přilnavost boty na skate a model AS-1 PRO nabízí to nejlepší pro všechny typy jezdců. 

Tato spolupráce potvrzuje předsevzetí značky Converse k dlouhodobé podpoře sportu a pokračování v odkazu, který má již od svého založení. Nové kapitoly budou i nadále ve znamení kreativity, reálných příběhů a aktivního utváření kulturního a sportovního prostředí.  

Model AS-1 PRO je v tomto barevném provedení k mání u vybraných prodejců a na oficiálním českém e-shopu www.converse.cz již od května 2023. Od června budou pak k dostání i další barevné verze. 

Sledujte novinky Converse také na FACEBOOKU a INSTAGRAMU.

 

Comments

comments

Vyhledat