Czech Design Week bude v Mánesu

Festival designové a umělecké tvorby Czech Design Week se pro svůj devátý ročník rozhodl zavítat do pražské výstavní síně v Galerii Mánes. Ve dnech od 2. do 4. září 2022 představí současnou nejen českou designovou tvorbu napříč různými obory, od zavedených jmen po nastupující generaci talentovaných tvůrců. Podobu letošního festivalového vizuálu pro Czech Design Week připravilo studio Idea & Maker dua Johana Kroft a Maxim Kroft, jejichž digitální umění přesahuje do světa NFT. Přihlášky pro vystavující jsou otevřené do konce července. Ta nejzajímavější a nejoriginálnější tvorba získá pozvání na festival zdarma.  

 

S příchodem letního období zahájil festival Czech Design Week příjem přihlášek pro devátý ročník a mimo jiné se přemístil do nové lokality. Organizátoři festivalu se rozhodli setrvat v centru a poprvé s designovou tvorbou zavítat do pražské výstavní síně na Masarykově nábřeží, jež je pevně spjatá s historií naší republiky.

Ikonický funkcionalistický prostor Galerie Mánes vznikl na přelomu 20. a 30. let minulého století podle návrhu architekta Otakara Novotného pro Spolek výtvarných umělců Mánes, který hostil taková jména jako Max Švabinský, Toyen, Emil Filla, ale také Pablo Picasso, Salvador Dalí či Frank Lloyd Wright. Zatímco minulost patřila převážně velikánům výtvarného umění, letos do Mánesu zavítají přední designéři nejen české scény, kteří veřejnosti ukáží, že kreativní tvorba neztrácí svůj dech ani přes náročná období.

V rozmezí tří dnů od 2. do 4. září festival nabídne výběr současné tvorby českých i zahraničních designérů, studentů, značek a studií napříč všemi obory designu: od interiérového a průmyslového designu, sklo, keramiku, fashion a šperk až po grafiku a vizuální tvorbu. Formát panelových instalací doplní na festivalu také každodenní doprovodný program v podobě přednášek, panelových diskuzí, hudebních vystoupení a nově také módních přehlídek.

 

Organizátoři festivalu Czech Design Week si pro letošní ročník nekladli jiný cíl, než si oslavu tvůrčí činnosti plně užít společně s vystavujícími i návštěvníky, protože design v Mánesu si nic jiného nežádá. Pro návrh festivalového vizuálu bylo letos osloveno studio Idea & Maker dua Johana Kroft a Maxim Kroft, kteří se ze svého berlínského ateliéru nově přemístili do New Yorku. Skrze svoji vizuální laboratoř připravili první festivalový plakát s přesahem do digitálního světa NFT. Barevně sytý a do detailu vyhraný vizuál tak získá i další účel, během festivalu bude vydražen a výtěžek věnován pro dobročinný účel.

 

Přihlášky na Czech Design Week 2022 jsou otevřené komukoliv, kdo se nebojí předvést svou tvorbu a nechat ji projít kurátorským dohledem. Zasílat přihlášky můžete do 31. července prostřednictvím webového formuláře, nebo na e-mailovou adresu prihlasky@czechdesignweek.com. Ta nejzajímavější a nejoriginálnější tvorba získá pozvání na festival zdarma.

Termín: 2.–4. září 2022

Lokalita: Galerie Mánes, Masarykovo nábřeží 250/1, 110 00 Nové Město, Praha 1

Přihlášky: https://prihlaska.czechdesignweek.com/ , nebo na e-mail: prihlasky@czechdesignweek.com

Web: https://www.czechdesignweek.com/

FB: @CZDW.CZ    IG: @czechdesignweek

 

Comments

comments

Vyhledat