Czechdesign otevírá nový obchod s lokálním designem

Zbrusu nový koncept obchodu s českým designem dle návrhu architekta Martina Prokše otevírá organizace Czechdesign na adrese Myslíkova 5, jen pár kroků od stávajícího centra a prodejny ve Vojtěšské. Slavnostně jej veřejnosti představí na akci 17. června.

Organizace Czechdesign za svou působnost od roku 2003 získala roli centra českého designu. Z prvotního nadšení studentů designu vznikla profesionální organizace, která má několik aktivit. Provozuje nejčtenější lokální portál o designu czechdesign.cz, pomáhá firmám a institucím s designérskými soutěžemi a prostřednictvím kamenné prodejny a e-shopu dává možnost designérům prodávat své produkty.

Původní prodejní galerie Czechdesign sídlila ve Vojtěšské 3, nyní se úplně nový koncept samostatného obchodu stěhuje jen o pár kroků dál na adresu Myslíkova 5. Český design se tak ještě více dostane na oči všem kolemjdoucím a turistům. Prodlužuje se i otevírací doba na pondělí–pátek 11–19, sobota–neděle 10–18.

Okolí Mánesa v posledních letech prošlo oživením a stává se z něj atraktivní zóna k nákupům u malých podniků. Sídlí tu prodejna Papelote, ArtMap, THE REAL MEAT SOCIETY, SHOWTHEROOM, Soap. nebo třeba nedávno otevřené pekařství Artic Bakehouse.

Autorem konceptu interiéru je Martin Prokš ze studia Prokš Přikryl Architekti. Návrh interiéru obchodu vychází z charakteru samotného místa a do maximální možné míry využívá jeho potenciál. Tmavá část je koncipována jako kabinet šperků, kde mají své místo i snubní prsteny projektu Snoubení, který organizace nedávno představila. Ve světlé části má místo další sortiment, jako jsou batohy a další módní doplňky, kosmetika, sklo, keramika, porcelán, knihy a zboží z papíru.

Designem žijeme, věříme mu, vybíráme každý kousek s velkou péčí. Doufáme, že se z obchodu Czechdesign stane první logické místo, kam zajdete, když budete chtít koupit český design, ale hlavně originální české šperky, kterých máme výjimečný výběr,” komentuje Jana Vinšová, ředitelka Czechdesign.

Slavnostní otevření obchodu pro veřejnost se uskuteční 17. června od 19 hodin. Návštěvníky čekají nové kolekce designérů, sleva na nákup i hudba s DJ setem Veroniky Ruppert.

Comments

comments

Vyhledat