Daniel Neighbour s nadcházejícím releasem uzavírá svou sérii Opusů

The Opus Story je ambiciózní deep-tech & minimal house projekt, na kterém Daniel pracoval od roku 2021, jenž nyní spěje do finále s nadcházejícím releasem End of the Opus Story. Série Opusů vyšla na třech labelech, přičemž většina z nich byla vydána na britské značce Shuvt.resonance.

Skladby jsou silně ovlivněny dubem, jazzem, hip hopem a perkusivními prvky, takže de facto v celém díle existuje skladba pro každý okamžik a situaci v životě. Opus Story není jen hudba, je to příběh – příběh o životě a vývoji lidské  uše a mysli. Je to příběh o růstu, radosti, smutku a naději, který určitě vyvolá emoce a myšlenky v každém, kdo je připraven naslouchat.

EP nesoucí název End of the Opus Story obsahuje dva tracky z Danielovi produkce jejichž pojící linkou je dub sound a dva remixy, o které se postarali tuzemský Sonority a britský Frederick Ansgar. Opus s pořadovým číslem devět s tribal breakbeat zvukem, jenž remixoval Sonority obsahuje mluvené slovo v italštině, o které se postaral Danielova babička: „Hudba je krásná věc. Co by byl život bez hudby. Hudba je inspirace, hudba je radost, hudba je štěstí. Je jedno odkud pocházíš, v jakého boha věříš a jakým jazykem mluvíš, protože hudbě vždy porozumíš. Hudba spojuje“ a připomíná, tak krásnou vlastnost jenž hudba má. Opus číslo deset je o poznání více minimal a deep dub skladbou obsahující doprovodné fx zvuky nahrané v Krkonoších, který celý projekt uzavírá.

The End of The Opus Story vyjde na SHUVT.resonance 24. února včetně Opus 9 + Opus 10 a remixů od Sonorityho & Fredericka Ansgara. Vydání bude dostupné na všech digitálních platformách pro streamování a nákup hudby.

Opus 09 + Opus 10:
https://on.soundcloud.com/RWdsk

Opus 09 (Sonority remix):
https://on.soundcloud.com/3zXVp

Více info o Danielovi naleznete na jeho FB stránce:
https://www.facebook.com/danielneighbour1

Comments

comments

Vyhledat