Dave Gahan a Soulsavers oznamují coverové album Imposter

Dave gahan vydá další sólovou desku. Bude plná coververzí skladeb od Neila Younga, Boba Dylana, PJ Harvey, Charlieho Chaplina, Cat Power, Marka Lanegana a dalších.

Na albu není jediný umělec, který by mě nedojmul.

„Když poslouchám hlasy a písně jiných lidí – důležitější je, jak zpívají a interpretují slova – cítím se jako doma,“ přiznává Dave Gahan. „S tím se ztotožňuji. Uklidňuje mě to víc než cokoliv jiného. Na albu není jediný umělec, který by mě nedojmul.“ A také dodává: „Vím, že jsme vytvořili něco zvláštního, a doufám, že to ostatní pocítí a [album] je vezme na malou cestu – zejména ty, kteří už léta milují hudbu.“
První předzvěstí alba „Imposter“ bude singl „Metal Heart“. Tato skladba (cover Cat Power) vyšla poprvé v roce 1998. Nová přepracovaná verze bude vydána tento pátek 8. října.
Na rozdíl od předchozích alb Davea Gahana a Soulsavers, která byla transatlantickou spoluprací, byl „Imposter“ nahrán živě s 10člennou kapelou ve známém Shangri-La Recording Studio v Malibu v listopadu 2019. To umožnilo intimní spolupráci a také možnost vdechnout vybraným písním nového ducha.
V rozhovoru s Chrisem Blackem Dave poznamenal: „Bylo to poprvé, co jsme byli všichni ve stejném prostoru. Měli jsme velké štěstí … Denní návštěvy Shangri-La byly kouzelné. Dali jsme si kávu, šli jsme [do studia] a začali pracovat. “
Album „Imposter“, které také produkovali Rich Machin a Dave Gahan, je jejich třetím albem po „Angels & Ghosts“ (2015) a „The Light the Dead See“ (2012). Album vyjde 12. listopadu.

Tracklist
1. The Dark End of the Street
2. Strange Religion
3. Lilac Wine
4. I Held My Baby Last Night
5. A Man Needs a Maid
6. Metal Heart
7. Shut Me Down
8. Where My Love Lies Asleep
9. Smile
10. The Desperate Kingdom of Love
11. Not Dark Yet
12. Always On My Mind

Comments

comments

Vyhledat