Dereck Hard přetvoří Kavárnu co hledá jméno na svou nadcházející výstavu

foto: pořadatel akce
foto: pořadatel akce

Český umělecký fotograf Dereck Hard, známý svými inscenovanými pop artovými fotografiemi, měl letos úspěšný rok. Vyhrál ve třech mezinárodních soutěžích a po sólo výstavách nejen v České republice, ale i v USA nebo Rusku si na listopad připravil svou devátou. Zahájí ji 8. listopadu ve smíchovské Kavárně co hledá jméno. Má krátký a prostý název – 9.

Proč devět? 9 je totiž jméno jeho zbrusu nové série. Jedná se o inscenovanou fotografii s autorským fiktivním příběhem, záměrně rozděleným do devíti fotek. Každá fotografie zachycuje mladou ženu v jednom měsíci během jejího těhotenství. Modely jsou přímo autor a jeho partnerka, se kterou toho času opravdu čekal dítě. Jejich příběh byl o mnoho šťastnější než ten vyobrazený, ale možná i ten dojde k vytouženému „happy endu“. Nebo ne?

Autor, který ve své volné tvorbě vytváří série ve stylu pop art photography, často kritizující současnou společnost i sám sebe, nyní přichází s velice intimním a osobním tématem narození vlastního potomka. Dereck nenásleduje současné trendy a na svých sociálních sítích již dávno nesdílí důležité osobní momenty jeho života. O to víc je překvapivé, že celou sérii věnoval těhotenství své milované partnerky a příchodu na svět zbožňované dcery Emy.

Výtvarně i obsahově působivé fotografie, které byly nafoceny přímo v prostorách Kavárny co hledá jméno, budou k vidění od 8. listopadu. Divák v nich tak může hledat zákoutí a místa, která se na fotkách objevují. V den vernisáže se navíc celé místo promění do atmosféry, která je vyobrazena na snímcích.

Kurátor: Vojtěch Fiala
Vernisáž: 8. 11. 2019 od 19:00
Výstava: 9. 11. – 15. 12. 2019

Comments

comments

Vyhledat