Discovery Channel bude reprízovat tematické vzdělávací dokumenty

Cestování červí dírou s Morganem Freemanem (Through the Wormhole with Morgan Freeman)
Cestování červí dírou s Morganem Freemanem (Through the Wormhole with Morgan Freeman)

Discovery Channel nabídne zvídavým divákům možnost prozkoumat všechny relevantní otázky týkající se fungování vesmíru, včetně účinků dvou známých a popsaných virů chřipky a eboly, a to prostřednictvím seriálového maratonu divácky oblíbených pořadů jako jsou Neviditelní zabijáci (Virus: The Invisible Killers), Jak funguje vesmír (How The Universe Works) nebo Cestování červí dírou s Morganem Freemanem (Through the Wormhole with Morgan Freeman).

„Až do konce března budou mít fanoušci nejnovějších vědeckých objevů možnost posouvat společně s Discovery Channel hranice neznámého a nalézat odpovědi na otázky týkající se lidské existence, virů a vesmíru,“ říká Lucie Bayer, Senior Manager Distribution Sales & Business Development. „Pořady jsme do programu v reakci na aktuální dění u nás i ve světě zařadili tak, že jednotlivé díly mohou diváci sledovat vždy dvě hodiny každý všední den a hodinu během dvou zbývajících březnových nedělí.“

Jak funguje vesmír? (Pondělí – pátek, od 10:00 hodin)

Jaké klíčové události nastaly v první sekundě po velkém třesku? Jak vznikli plynní obři Jupiter a Saturn? Jaké události by mohly zapříčinit zánik lidstva? Jak vznikaly hvězdy v naší sluneční soustavě? Jak vzniklo Slunce? A jak by asi vypadal konec vesmíru? Pořad prostřednictvím vědeckých poznatků a simulací generovaných pomocí moderních technologií odhaluje, jak fungují jednotlivé celky vesmíru: hvězdy, planety, galaxie, černé díry a další.

Cestování červí dírou s Morganem Freemanem (Pondělí – pátek, od 15 hodin)

Tuto vědecko-populární sérii uvádí oscarový herec a nadšenec do vesmíru Morgan Freeman. Seriál se zaměřuje především na černé díry, kolonizování planet, teorii strun a mnoho dalšího. V každé z epizod tvůrci hledají odpovědi na otázky typu: Jsme ve vesmíru sami? Odkud jsme přišli? Existuje život na jiných planetách?

Neviditelní zabijáci (vždy v neděli od 19 hodin)

Díky oběma dílům této série mohou diváci lépe pochopit, jakým způsobem se viry podílely na našem zdraví a jak utvářely naši historii, jaký je jejich skutečný biologický a sociální dopad a co obnáší bojovat s nimi.

Chřipka (22. března): Ponořte se do nejasné historie tohoto neustále mutujícího viru, který je často podceňován jako pouhý „bratranec“ obyčejného nachlazení. Epizoda se zabývá pandemií chřipky v roce 1918, kdy nebyly k dispozici žádné vakcíny, i současným stavem, kdy je očkování cenově dostupné milionům lidí na světě, ale mnozí z nich si myslí, že je nebezpečné.

Ebola (29. března): Další díl série zkoumá jeden z nejobávanějších virů na světě, která se šíří fyzickým kontaktem s infikovanými tělními tekutinami. Virus zákeřně útočí na jednotlivce i zdravotníky, kteří se snaží o nemocné pečovat. Tvůrci se vracejí do roku 2014 do západoafrického ohniska nákazy, kde špatná infrastruktura ve zdravotnictví, kulturní zvyklosti a pomalá reakce okolního světa daly vzniknout jedné z nejsmrtelnějších epidemií v moderní historii.

Comments

comments

Vyhledat