Do muzea v noci? Letos již popatnácté

foto: pořadatel akce
foto: pořadatel akce

V sobotu 9. června se uskuteční 15. ročník Pražské muzejní noci. Již tradičně totiž patří druhá červnová sobota v Praze muzeím a galeriím. Letošní Pražská muzejní noc nabídne 50 muzeí, galerií a dalších kulturních institucí. V celkem 77 objektech tak bude na návštěvníky čekat zajímavý program a jedinečná atmosféra. Veškeré informace o akci jsou uvedeny na webových stránkách www.prazskamuzejninoc.cz/2018, které byly dnes spuštěny. Novinky a zajímavosti o akci je možné sledovat na facebookové stránce Pražské muzejní noci www.facebook.com/prazskamuzejninoc.

Zájemci o Pražskou muzejní noc nemusí mít strach, že by do některých objektů netrefili nebo nevěděli, který z programů si vybrat. Informační stany budou pro návštěvníky akce připraveny na tradičních místech. V pátek od 12. do 19. hodiny před Historickou budovou Národního muzea. V den konání akce, v sobotu 9. června, od 10.00 do 24.00 hodin na témže místě a na náměstí Jana Palacha. Pracovníci informačních stanů ochotně poradí s výběrem muzeí, doprovodného programu a dopravou k objektům. K dispozici budou také mapy dopravy s přehledem zapojených muzeí. Ani se způsobem dopravy si zájemci o Pražskou muzejní noc nemusí dělat starosti. Dopravu mezi jednotlivými objekty opět zajišťuje Dopravní podnik hlavního města Prahy prostřednictvím 10 speciálních muzejních autobusových linek.

Vstup do všech objektů je zdarma, s výjimkou NKP Vyšehrad, kde se platí symbolické vstupné 1 Kč.

Národní muzeum připomíná, že můžete jít podívat zdarma na výstavu „Keltové“ v Nové budově Národního muzea, na výstavu „Hudba a pohádka“ plnou kouzel v Českém muzeu hudby, na Indiány do Náprstkova muzea nebo na desítky dalších expozic Národního muzea. Konkrétní program v:
Nové budově Národního muzea ► http://bit.ly/pmn18-nova-budova
Náprstkově muzeu ► http://bit.ly/pmn18-naprstkovo
Lapidáriu Národního muzea ► http://bit.ly/pmn18-lapidarium
Národním památníku na Vítkově ► http://bit.ly/pmn18-vitkov
Muzeu Antonína Dvořáka ► http://bit.ly/pmn18-dvorak
Muzeu Bedřicha Smetany ► http://bit.ly/pmn18-smetana
Národopisném muzeu Národního muzea ► http://bit.ly/pmn18-narodopisne
Českém muzeu hudby ► http://bit.ly/pmn18-muzeum-hudby

Nezapomeňte na Facebooku i Instagramu používat hashtag #narodnimuzeum 😉

Pokud si uděláte rovnou maraton po pražských muzeích a galeriích, využijte dopravu zdarma mezi jednotlivými objekty. Zajišťuje ji Dopravní podnik hlavního města Prahy prostřednictvím speciálních muzejních autobusových linek.

Pražskou muzejní noc pořádají Národní muzeum, Dopravní podnik hlavního města Prahy a Asociace muzeí a galerií ČR ve spolupráci s dalšími institucemi.

Comments

comments

Vyhledat