Mladí Rusové v Čechách. Jak žijí? Zjistíme to v divadle?

foto Divadlo Archa
foto Divadlo Archa

 

Divadlo Archa uvede k padesátému výročí okupace v srpnu 1968 divadelní inscenaci Rusáci?. Představení vznikalo formou dialogu mezi českými a ruskými umělci žijícími v Praze.

 

Tvůrčí tým složený z Jany Svobodové, Jana Buriana a Jaroslava Hrdličky má dlouhodobé zkušenosti s divadelní tvorbou na základě autentických zdrojů. Tentokrát skupina vyzvala mladé ruské umělce Ingu a Romana a studentku gymnázia Marinu, aby přinesli do projektu své osobní příběhy.

Jako název inscenace tvůrci záměrně zvolili slovo, které je zatěžkáno negativními emocemi. Tématem inscenace nejsou historické události.  Princip tvorby představení je založen na sdílené zkušenosti. Hudbu a zvuky vytvářejí sami aktéři  přímo na jevišti v interakci s videoartem fyzickou akcí, tancem a mluveným slovem.

 

Inga Zotova-Mikshina pochází z města Tomsk na Sibiři. Studovala tanec v Petrohradě a od roku 2011 na pražské Konzervatoři Duncan Centre. Absolvovala půlroční stáž na Limon Institute a Peridance Centre v New Yorku. V roce 2015 získala Cenu Jarmily Jeřábkové na Festivalu Nové Evropy. V současné době spolupracuje na výzkumu současného tance v postsovětských zemích v rámci ateliéru European Dance Network a České taneční platformy.

Roman Zotov-Mikshin se narodil ve městě Tula jižně od Moskvy. Do Prahy přijel studovat ekonomii na Vysoké škole ekonomické, kde získal titul bakaláře v oboru Podnikání a management. Poté vystudoval taneční Konzervatoř Duncan Centre. Jako člen A+1 Company je nositelem Ceny Jarmily Jeřábkové, udělované v soutěži mladých choreografů a tanečníků ze střední a východní Evropy.
 
Marina Sokol pochází z Chabarovsku na Dálném východě. Do České republiky přicestovala s rodiči a studuje zde na Gymnáziu Jana Nerudy v Praze.

 

Námět: Jan Burian
Koncept, komentář: Jana Svobodová 
Hudba, zvukový design: Jan Burian
Scénografický koncept: Jan Burian, Jaroslav Hrdlička
Video: Jaroslav Hrdlička
Choreografie: Inga Zotova-Mikshina, Roman Zotov-Mikshin
Účinkují: Inga Zotova-Mikshina, Roman Zotov-Mikshin, Marina Sokol

 

Vstupenky za 190,-  jsou v předprodeji v pokladně Divadla Archa a síti GoOut.

 

Rusáci?

21. srpna 2018, 20.00 Divadlo Archa

 

 

Comments

comments

Vyhledat