Události v Kině Pilotů 25. 9. – 6. 10.

Kino Pilotů chystá spoustu zajímavých akcí. Předpremiéra Jokera, festival izraelského filmu, speciální promítání s režisérem filmu Cukrář…                                                 

 

Kino Pilotů má ve středu 25. 9. v 19:00 na programu promítání filmu Cukrář za účasti režiséra Ofira Raul Graizera.

Izraelský režisér Ofir Raul Graizer přijede na projekci svého filmu Cukrář. Snímek získal ocenění v Karlových Varech a cenu za nejlepší izraelský snímek, dále byl také nominován do širšího výběru pro Oscary. Intimní melancholické drama vypráví příběh německého cukráře Thomase, kterému tragicky zemře milenec. Thomas se vydává za milencovou rodinou do Izraele. Zde mu jeho manželka nabídne práci ve své kavárně, aniž by tušila, že sdílí společný zármutek.

Režisér povypráví o natáčení a představí i svůj budoucí snímek, který vzniká i v české koprodukci. 

Příští týden 2. – 6. 10. proběhne v Kině Pilotů 3. ročník Festivalu izraelského filmu Kolnoa (www.kolnoa.cz)

I letos přijedou významní hosté jako například režisér Eran Riklis (Syrská nevěsta, Olivovník), který zde představí svůj snímek Úkryt. Těšit se můžeme i na představitelku hlavní role z téhož filmu Netu Riskin. A dále si s diváky promluví také střihačka a producentka filmů Davida Perlova Jael Perlov, která představí Perlovovy filmy Vzpomínky na proces s Eichmannem a Po stopách ladina. Festival také nabízí skvělý doprovodný program.

Zahraniční reportér ČT Jakub Szántó v sobotu 5. 10. v 18:00 pohovoří o svých zkušenostech s reportážemi z Blízkého východu.

Filmová teoretička Ruth Hufnagel Ben Hadar v neděli 6. 10.  v 18:00 poodhalí okolnosti vzniku slavných televizních seriálů jako jsou Homeland, Terapie a Fauda.

A dále si návštěvníci mohou zajít na jazykovou přednášku s názvem Ochutnejte hebrejštinu.

Data: 

Středa 2. 10. : Vzpomínky na proces s Eichmannem (s Jael Perlov)

http://www.kinopilotu.cz/2193157 

 

Pátek 4. 10. : Film Úkryt s režisérem Eranem Riklisem a Netou Riskin.

http://www.kinopilotu.cz/2192923 

 

This is no JOKE®! Exkluzivní předpremiéra filmu Joker je tady! Ve středu 3. října v Kině Pilotů v 23:15. Ještě donedávna evropští kritici hleděli na komiksové filmy s despektem. Vítězství Jokera v Benátkách znovu ukazuje, že staré pořádky se začínají měnit. Phoenixův Joker není jen další obyčejná komiksárna, ale dvouhodinové drama ve stylu Scorseseho gangsterek. Režie: Todd Philips. 

 

Více info: http://www.kinopilotu.cz/2222962 

 

Comments

comments

Vyhledat