Do parku na koncert Street69 – Muzejní noc 2018 ve Slováckém muzeu

Válení sudů, házení podtáckem i výroba maxi bublin

 

Rok s rokem se sešel a opět se přiblížil květnový termín, přesněji pátek 18. května 2018, kdy se Uherské Hradišti ponoří do Muzejní noci. Fenomén muzejních nocí funguje ve velkých evropských metropolích již řadu let a slouží k netradiční prezentaci kulturního dědictví. Kromě prohlídek stálých expozic a výstav zahalených do tmy se také nabízí řada doprovodných programů a aktivit.

„Slovácké muzeum se do plejády pořádajících institucí z celé republiky poprvé zapojilo v roce 2011. Program bývá připraven v rámci aktuální výstavy a i letos na návštěvníky čeká zajímavý program na všech místech, která se do této společné akce zapojují. Bude to mimořádná noc s nečekanými zážitky,“ láká Petra Tománková, programová pracovnice Slováckého muzea k návštěvě hlavní budovy, Galerie Slováckého muzea a Knihovny BBB a připomíná, že vstup na všechny aktivity je zdarma.

V hlavní budově Slováckého muzea bude program inspirován výstavou Pivo a tabáček, která připomíná 330 let od založení Jarošovského pivovaru. „Ač tato výstava je zaměřením spíš pro rodiče, program bude věnován hlavně dětem, pro které je připraven kurz číšník/servírka. Venku si zahrají kuželky, proběhnou překážkovou dráhu, vyzkouší si, jak je těžké odvalit sud, naučí se dělat obří bubliny. Uvnitř muzea budou připraveny dílničky s výrobou deníčků, podtácků, motýlků a další hry nejen pro děti,“ usmívá se Tománková. O historii Jarošovského pivovaru se návštěvníci dozvědí více v komentované prohlídce a ke společné oslavě v parku zahraje od 20.30 hodin kapela Street69.

V Galerii Slováckého muzea se večer ponese v  divadelním duchu v podání Základní umělecké školy v Uherském Hradišti. „Mladí umělci se představí jako herci, hudebníci a výtvarníci. Návštěvníci si projdou aktuální výstavu Tyjátr je když… a v dílničkách si vyrobí divadelní šperk nebo masku,“ doplňuje Tománková z bohatého programu, do kterého se zapojuje i Knihovna Bedřicha Beneše Buchlovana. Zde proběhne tradiční bazar knih a gramofonových desek. V nabídce budou také šperky z dílny zručných knihovnic, poklady z blešáků a ochutnávka dobrot s vůní piva.

 

Více informací na www.slovackemuzeum.cz, vstup zdarma, občerstvení i Jarošovské pivo zajištěno.

 

Galerie Slováckého muzea, hlavní budova Slováckého muzea a Knihovna Bedřicha Beneše Buchlovana v Uherském Hradišti. Pátek 18. května od 17.00 do 23.59 hodin.

PLAKÁT Muzejní Noc (pdf)

 

 

Comments

comments

Vyhledat