Dokument o cestování po Asii od Make It Real: jde to i jinak

Dostal se nám do hledáčku několikaminutový, energický, moderní a svěží dokumentární film z cest po Asii. Trochu klip, trochu doku. Sdílíme ho z Vimeo kanálu jeho tvůrců a zeptali jsme se jeho autorů, jak vznikl:

 

 

„Celá akce byla hodně spontánní,“ vysvětlil nám Marek Led.

„S kamarádem Martinem, který má filmovou produkci Make It Real, který mi dříve točil pár klipů a už se nějakou dobu známe jsme se rozhodli, že pojedeme na dovolenou do Asie. Plán jsme neměli, jen že poletíme přes Šanghaj, kde strávíme 24 hodin ve městě při čekání na spoj do Banghoku, a pak menším letadlem do Hanoje. Vzali jsme si s sebou kameru, dron a batoh s pár věcmi jako plavky, nějaké věci na převlečení a peníze :). Vše jsme plánovali v podstatě ze dne na den až na místě.

V průběhu nás napadlo, s tím, že už jsme začínali mít dost krásných záběrů, že můžeme celou věc pojmout jako natáčení dokumentu, trošku v jiném, hlavně uvolněném a vtipném pojetí, než je většina dokumentů tohoto typu na kanálových televizích… Takže jsem k místům, kde jsme byli, vždy něco krátce pověděl, natočili jsme pár záběrů a vyrazili dál.
Vzhledem k tomu, že mám malé nahrávací studio a jedna z věcí, co miluji, je hudba, použili jsme i mojí nejnovější písničku k natočení klipu na jednom malém ostrově (Pho Quoc) na jihu Vietnamu. Hudbu k ní jsem si skládal sám a právě k zařazení do dokumentu se nám pocitově hodila. Celá cesta nám zabrala měsíc a půl, Thajsko jsme do dokumentu ani nezařadili, neměli jsme na to dost času a místa kde jsme byli neměly takové kouzlo jako ve Vietnamu, Číně a Kambodži. (Například tarantuli jsem jedl právě v Kambodži, po tom co jsem vypil 8 drinků Long Island, jeden tam stál cca 20 Kč).
Po návratu jsme si několik dní sedli s Martinem v jeho ateliéru a celou věc začali stříhat. Hudbu nám k dokumentu na míru poskytl můj dobrý kamarád Filip (HejSpasi), se kterým máme společné studio, v podstatě kromě jedné, poslední použitě písničky v dokumentu. Tzn, že i hudební podkres je náš vlastní, autentický. Použité přechody mezi zeměmi jsme vytvářeli u kluků v ateliéru MIR na green screenu a s postprodukcí nám pomáhal kamarád Tarkan, který zde také působí jako grafik a animátor.
Když jsme celé video dali dokupy, uspořádali jsme pro kamarády a známé promítání v malém klubu v centru, u kterého jsme předvedli i naší malou live show. I přes naše očekávání mělo video velký úspěch, všichni tleskali ve stoje, což nás opravdu potěšilo 🙂
Videa si všimli i produkční z televize stream.cz, se kterými jsme následně zkoušeli jednat o dalším pokračování, ale po dlouhých domluvách a přípravách nápadů a story boardů z naší strany celá věc nakonec ztroskotala na námi připraveném rozpočtu. K tomu bych mohl napsat víc, ale to asi nemá v tuhle chvíli cenu…
Nicméně i tak jsme se rozhodli pokračování uskutečnit a letos na přelomu ledna a února jsme vyrazili do Kolumbie, kde jsme točili další díl. Bude zase s klipem na mojí písničku a celkově v podobném duchu. Dron jsme si tedy nebrali, už kvůli bezpečnosti v navštívených destinacích. Hotové by jsme to měli mít v průběhu pár týdnů, vzhledem k množství záběrů, ze kterých musíme vybírat to není úplně sranda :D“
Více na makeitreal.cz
 ig: @marandbr
@makeitreal
@studiondbr

Comments

comments

Vyhledat