Donio – platforma pro snadné zakládání dobročinných sbírek

Donio - platforma pro snadné zakládání dobročinných sbírek
Donio - platforma pro snadné zakládání dobročinných sbírek

Dobročinná online platforma Donio vznikla na začátku října roku 2019 s jasným cílem – aby darování financí bylo co nejjednodušší jak pro dárce, tak pro obdarované. Za první tři měsíce se podařilo s pomocí patronů z řad známých osobností vybrat již přes půl milionu korun.

„Donio vzniklo, aby pomáhání druhým bylo jednodušší. Zároveň se nám podařilo najít zajímavý prvek ve spojení s osobnostmi, díky kterým se žádost o pomoc dostane k širokému spektru uživatelů. Patroni nám zároveň pomáhají upozornit i na témata samotná, na což se nyní budeme soustředit ještě více. Dárci finanční podpory pak navíc mohou vyhrát setkání s patrony sbírek coby poděkování za pomoc – výherci z řad dárců se tak už mohli osobně setkat s Jakubem Kohákem, Lucií Bílou nebo Helenou Třeštíkovou,“ vysvětluje zakladatel Donio David Procházka a dodává: „Již brzy poskytneme možnost si přes naši online platformu založit vlastní sbírku. Pokud máte v tomto okamžiku ve svém okolí příběh, který byste chtěli podpořit, neexistuje platforma, přes kterou byste ho mohli jednoduše komunikovat a finance transparentně předat těm, kdo potřebují. Velkou výhodou také bude, že předáme 100 % vybrané částky, žádné provize,“ vysvětluje zakladatel Donio David Procházka.

 

Jak se stát dárcem?

Donio umožňuje stát se dárcem snadno a pohodlně během několika minut díky online platformě. Stačí se jen zaregistrovat, vybrat si konkrétní dobročinný projekt a přispět částkou v minimální výši 100 Kč. Skrze hashtag #DonioPribehy pak lidé mohou na sociálních sítích sledovat, jak se daří těm, které podpořili (více o konkrétních sbírkách).

 

Spolupráce se známými osobnostmi

Tím to ale stále nekončí. Donio chce dárcům něco darovat jako poděkování, a tak pro ně tým připravil možnosti vyhrát speciální setkání, zážitek se známou osobností. Každý projekt má totiž svého VIP patrona, jemuž je daná problematika blízká, a tak může celé téma i nelehký osud pomoci zviditelnit. Konkrétní příběh je pro Donio zároveň inspirací, jak se na vybranou problematiku podívat komplexněji. Tým vyhledává nejrůznější odborníky a experty, se kterými vše konzultuje.

 

Za Donio stojí tým mladých inspirativních lidí

Donio založil David Procházka (25), autor dobročinného projektu Společný cíl, díky němuž získal své první zkušenosti s pomocí lidem bez finančních prostředků. David se obklopil týmem mladých inspirativních lidí, kteří do projektu vkládají své zkušenosti i srdce. Pro myšlenku se v samém začátku nadchla Lada Brůnová (33), která stála například u zrodu kampaně #prsakoule pro Loono a působila v proseniorské organizaci Elpida (více o týmu).

 

Úspěšně dokončené sbírky

Za dobu své krátké existence se přes Donio povedlo vybrat přes 500 000 Kč. Díky finanční podpoře dárců může například malý Ríša z Liberecka, který trpí neurofibromatózou, chodit do školy se svými zdravými kamarády. Ze sbírky mu byla zaplacena asistentka, bez níž by toto nebylo možné. Nevidomé Renatě zajistilo Donio potřebné finance na léčbu milovaného vodicího psa Xanty (více o úspěšně dokončených sbírkách).

 

V letošním roce chce Donio vybrat desítky milionů korun

V roce 2020 má tým v plánu realizovat přes 600 sbírek s cílem vybrat desítky milionů korun. Brzy začnou tzv. „Donio měsíce”, ve kterých se Donio bude věnovat jedné konkrétní problematice. V budoucnu pak plánuje rozšířit spektrum projektů. Platforma tak bude umožňovat založit sbírku na společný dárek pro kamaráda nebo se skrze ni složit na aktivitu, která zlepšuje sousedské vztahy.

Donio také kontinuálně pracuje na technologickém rozvoji své platformy. Brzy tak již bude možné přispět libovolnou částkou či si jednoduše založit vlastní dobročinnou sbírku.

 

—–

 

O Donio

Donio je platforma pro snadné zakládání dobročinných sbírek. Tým spolupracuje s osobnostmi a experty, kteří pomáhají upozornit na konkrétní příběhy, které potřebují finanční pomoc, ale i témata samotná. Poděkováním pro dárce je možnost vyhrát setkání nebo netradiční zážitek s patrony daných sbírek. Název je odvozen od anglického slova „donate“ neboli „darovat“. www.donio.cz

 

Sledujte novinky Donio na IG, FB & YT.

Comments

comments

Vyhledat