Drive My Car na motivy povídky Harukiho Murakamiho přijíždí do kin

Drive My Car
Drive My Car

Tento týden, pouhých pár dní před velkým oscarovým kláním, vstoupí do českých jeden z adeptů na Oscara za nejlepší film, japonská senzace Rjúsukeho Hamagučiho Drive My Car. Snímek o nepravděpodobném přátelství mezi režisérem Kafukuem a jeho mlčenlivou řidičkou Misaki má za sebou velmi úspěšnou oscarovou sezónu. K ceně za scénář z festivalu v Cannes, Zlatému glóbu za nejlepší cizojazyčný film a ceně BAFTA v kategorii Nejlepší neanglicky mluvený film, si může připsat i čtyři Oscary v kategoriích Nejlepší film, Nejlepší režie, Nejlepší scénář podle předlohy a Nejlepší zahraniční film. Film na motivy stejnojmenné povídky Harukiho Murakamiho vstoupil do českých kin 24. března.

 

Podívejte se na český trailer filmu Drive My Car: youtu.be/zWijAnZBaHk

 

 

Hlavní postavou příběhu Drive My Car je slavný herec a režisér Júsuke Kafuku, který se vyžívá v řízení svého červeného Saabu 900. Během angažmá na festivalu v Hirošimě musí tuto radost nedobrovolně přenechat mladé málomluvné řidičce Misaki. Oba během jízd na zkoušky nečekaně zjistí, že je spojuje nejen záliba v řízení. Společně naleznou způsob, jak se vyrovnat se svými traumaty a pocity viny, a jít dál. Atmosférický snímek plný tajemství, hledání lidského porozumění a smíření připomíná svou poetikou díla Wong Kar-waie a dává vzpomenout i na jiný film, který ukazoval interakce mezi řidiči a pasažéry, Noc na Zemi od Jima Jarmusche.

 

„To, že v prostoru auta dochází k intimním rozhovorům, je záhada, ale mně se to v životě opravdu stalo. Sedával jsem na předním sedadle a povídal si s řidičem, jen aby řidič neusnul. Uvědomil jsem si ale, že jsme se často bavili o věcech, o kterých by nám za jiných okolností nebylo příjemné mluvit. Přišlo mi, že rozhovory plynuly díky sdílené krajině a okolí a taky díky teplému, bezpečnému a intimnímu prostoru, které v autě vznikalo,“ dodává k hlavnímu tématu filmu Rjúsuke Hamaguči.

 

Drive My Car

Japonsko 2021 | 179 minut | premiéra: 24. března 2022

 

žánr drama

režie Rjúsuke Hamaguči scénář Rjúsuke Hamaguči, Takamasa Oe ■ kamera Hidetoši Šinomija ■ střih Azusa Yamazaki

hrají Hidetoši Nišidžima, Masaki Okada, Reika Kirišima, Tóko Miura, Perry Dizon a další

materiály ke stažení https://aero.capsa.cz/?slozka=7974

 

synopse

Filmová adaptace povídky Harukiho Murakamiho se stala celosvětovou senzací. Získala řadu ocenění, včetně ceny za nejlepší scénář v Cannes, Zlatého glóbu a nominace na Oscara v kategorii Nejlepší cizojazyčný film. Júsuke Kafuku je slavný divadelní herec a režisér, který se vyžívá v řízení svého červeného Saabu 900. Během nového angažmá na festivalu v Hirošimě musí tuto radost nedobrovolně přenechat mladé málomluvné řidičce Misaki. Oba během jízd na zkoušky nečekaně zjistí, že je spojuje nejen záliba v řízení. Společně naleznou způsob, jak se vyrovnat se svými traumaty a pocity viny, a jít dál. Drive My Car režiséra Rjúsukeho Hamagučiho je atmosférický snímek plný tajemství, hledání lidského porozumění a smíření.

 

Comments

comments

Vyhledat