Edison Filmhub nabitý akcemi

foto Edison Filmhub
foto Edison Filmhub

Naše oblíbené kino Edison Filmhub chystá řadu lákavých akcí – pojďme se na ně podívat.

 

Od 24.2. Český lev v Edison Filmhub – ENG friendly

Ve dvou týdnech před slavnostním předáváním cen v Rudolfinu ve spolupráci s Českou televizní a filmovou akademií uvede Edison všech 17 nominovaných snímků. Přehlídka vyvrcholí přímým přenosem předávání cen v prostorách Edison Café.

Většinu snímků uvede s anglickými titulky.

Vstupenky: http://bit.ly/cesky-lev-v-edisonu

26.2. Malé ženy se Š. Gmiterkovou | Mentální hygiena Aleše Stuchlého

Malé ženy, velká událost! Čtyři protagonistky knihy i řady filmových zpracování si chtějí žít po svém. Stejně jako náš vrchní filmolog a terapeut Aleš. Projekci tedy doplní debata nejen o emancipačních dramatech a knižních adaptacích. Čím se tyto Malé ženy liší od jiných? Povedly se víc než Lady Bird?

Host: Šárka Gmiterková z filmových Reflexí! ČRo Vltava. Začátek od 18.30!

28.2. Vidíš měsíc, Danieli | Premiéry s debatou v Edisonu

Od 19 hodin uvidíte vysoce oceňovaný snímek v premiéře, čeká vás i dvojice hostů:
– Jarmila Stukova, reportérka a dokumentaristka se zkušenostmi s focením v Sýrii
– Mgr. Karel Černý, Ph.D, odborník na blízkovýchodní tématiku

2.3. On the Roof with Jiří Mádl | Movie Barf Monday

English-friendly screening of the Czech movie Na střeše | On The Roof, nominated for seven Czech Lion awards!

After the screening you can look forward to meet the director of the movie and one of the foremost Czech young filmmakers, Jiří Mádl, a newly appointed member of the FebioFest jury.

Our Australian-born movie critic Ryan Keating-Lambert will chat with him about the portrayal of the immigration problematics and the ways of portraying the Czech nature in the movie, which thematizes these issues thoroughly.

3.3. Daleká cesta | Český výběr v Edisonu

Příběh jedné židovské rodiny. Od dusné atmosféry čekání na odsun do koncentračního tábora, přes stísněný život v terezínském ghettu, až po transport smrti.

Premiéra trezorového snímku Alfréda Radoka byla v roce vzniku 1949 zakázána. Snímek, kombinující hraný a dokumentární film, byl v roce 2019 digitálně restaurován Národním filmovým archivem ve studiích Universal Production Partners a Soundsquare v Praze.

5.3. V síti se sexuologem P. Weissem | Mentální hygiena A. Stuchlého

3 herečky, 3 pokojíčky, 10 dní a 2458 potenciálních sexuálních predátorů.

Jeden mentální hygienik. Jeden sexuolog. 75 diváků. Až 10 přístavků.

Hostem filmové diskusní platformy tentokrát bude pan doktor Petr Weiss, který k filmu vypracovával posudky a znalecky vyšetřoval některé ze sexuálních predátorů, objevujících se v dokumentu.

Nový středeční kurátorský podvečer Mentální hygiena Aleše Stuchlého přichází s audiovizuální prevencí syndromu vyhoření. Slibuje odvětrávání stresu skrze výjimečné snímky, koncepční filmové doubleshoty, zasvěcené úvody i žhavé debaty s neotřelými hosty na aktuálně rezonující společenská i cinefilní témata!

7.3. Večer se Lvy a Ptáčaty | Český výběr v Edisonu

Pro vyvrcholení naší přehlídky Český lev v Edison Filmhub – ENG friendly si pro vás přichystali:

16:30 – projekce Nabarveného ptáčete, nominovaného na 11 Lvů
20:00 – přímý přenos předávání Lvů z Rudolfina v Edison Café
21:30 – předpremiéra dokumentu 11 barev ptáčete i s režisérem

Václav Marhoul u nich Nabarvené ptáče již uvedl. Dokument 11 barev ptáčete však nabízí unikátní pohled za oponu tohoto výjimečného díla. Exkluzivní předpremiéru dokumentu uvede osobně režisér Vojtěch Kopecký.

Po On the Roof with Jiří Mádl | Movie Barf Monday tak v rámci přehlídky zařazují již druhou projekci s tvůrci.

8.3. Křídla pro Coldplay | Český výběr v Edisonu

Její obraz má u sebe doma zpěvák Mick Jagger, britská královna Alžběta II. nebo zpěváci skupiny Coldplay, kteří si její grafiku zvolili na přebal desky Ghost Stories.

Práce Míly Fürstové se tak dostala z malé české vesničky až na podia jednoho z nejúspěšnějších hudebních turné na světě a jedna z nich dokonce byla přímou inspirací pro světoznámý hit Sky Full Of Stars.

Ve unikátním snímku Křídla pro Coldplay režiséra Petera Hirjaka, který Mílinu cestu dokumentuje, se objevuje nejen nejbližší rodina české výtvarnice, ale i frontman skupiny Coldplay Chris Martin.

Součástí eventu bude kromě projekce filmu skypové Q&A s Mílou Fürstovou z Londýna, úvodní slovo režiséra, projekce grafik k albu Ghost Stories na baru a tematický playlist.

10.3. Můj král s Kamilem Filou | Mentální hygiena Aleše Stuchlého

Tony je po vážné lyžařské nehodě přijata do rehabilitačního centra. Závislá na péči lékařů a lécích proti bolesti využívá dlouhé chvíle ke zpětnému pohledu na destruktivní románek s mužem jménem Georgio. 💔

Zdrcující sonda do partnerské krize, která posbírala řadu prestižních cen, je jeden z oblíbených filmů Kamila Fily a Aleše Stuchlého.

Info, program: https://www.edisonfilmhub.cz/

Informace o akcích můžete sledovat i na jejich fb https://www.facebook.com/pg/EdisonFilmhub/events/?ref=page_internal

Comments

comments

Vyhledat