Elektronická umělkyně Rare DM a Ima Teva v Bike Jesus

Bike Jesus a dvě ženy. Jedna cesta od denní banality k věčnosti. Dance Music, Dark Matter, Direct Message, Dungeon Master, Distant Memory.

Možná i vy zkoušíte marně rozluštit význam spojení Rare DM. V reálu jde o propojení s tekutou realitou, které nás odjakživa fascinuje a pro tento večer je reprezentováno brooklynskou zpěvačkou, producentkou a multiinstrumentalistkou Erin Hoagg. Coby RDM funguje ve své „nejzranitelnější a nejniternější“ podobě: nadějné schůzky, rozchody a další dobrodružství přetavuje do otevřeného romantického darkwave dance-pop soundu. Vyzbrojena sbírkou vintage analogových syntezátorů mění všední okolnosti v magii a přenáší „DM“, které poslala a obdržela, do písní, reflektujících roztříštěnou povahu moderní komunikace a „online“ vztahů. Temné a hluboce intimní skladby Erin Hoagg v syrových detailech vykreslují hledání spojů, po nichž všichni toužíme. A málokdy dostáváme šanci je najít.

BANDCAMP: https://rare-dm.bandcamp.com/music

Jako support se na BJ stage objeví Ima Teva, domácí elektronický projekt, za nímž stojí hudebnice  a výtvarnice Petra Juráčková a jenž lze popsat jako „sférickou substanci“, která dokáže být odhodlaná prorazit hlavou zeď, stejně jako být „na kost obnažena“ a bolestivě intimní. „Jsem snad jediná svého druhu, kdo motá se v kruhu?“ Woodoo melodie, digitální organika, botanika, chromatika, synestezie, hereze, relevance přírody, láska, strach, komorní vokál a elektronika. Syntezátory zde rozhodně nefigurují v roli zvukových spasitelů světa. Vystupují spíše jako zranění duchové minulosti, jejichž žalozpěv publiku nedá spát.

BANDCAMP: https://imateva.bandcamp.com

RARE DM (USA) + IMA TEVA

3. května 2023

BIKE JESUS

Ostrov Štvanice 1125, 170 00 Praha 7-Holešovice

https://bikejesus.com

GOOUT PŘEDPRODEJ: https://goout.net/cs/rare-dm%2Bsupport-im-teva/szvrsov/

FB EVENT: https://www.facebook.com/events/201643179283433

VSTUP NA MÍSTĚ 250 CZK / ZAČÁTEK 20.00

Comments

comments

Vyhledat