LEVI’S® VINTAGE SE OBRACÍ K PUNKU Z LOUISVILLE

crewneck sweater, 1960s 503B ® Jeans, foto Levi's
crewneck sweater, 1960s 503B ® Jeans, foto Levi's

Na oslavu undergroundových hrdinů a všech, kdo dělají muziku čistě z lásky, se kolekce Levi’s® Vintage Clothing inspirovala punkem z Louisville 80. let. Jména kapel No Fun, Squirrel Bait nebo Slint si dnes už vybaví málokdo, ale největší město v Kentucky mělo v té době jednu z nejvlivnějších hudebních scén a prožívalo skutečnou undergroundovou revoluci. Kapely byly velmi nekompromisní, dělaly muziku pro zábavu a netoužily po komerčním úspěchu nebo slávě. Nosily džísky a pětsetjedničky. Jejich jedinečný vzhled a zvuk připravily cestu pro explozi grunge začátkem 90. let. 

Kolekce je ódou na všechno undergroundové – s barevnou škálou od žluté po fialovou v kombinaci s oranžovou, zlatou, bordó a černou. Mezi klíčové kousky patří trička s potisky hmyzu a očí, svetr z 80. let s pavoukem v pavučině nebo červeno-černý oversized svetr se slzami. Nezbytnou částí kolekce jsou džíny ve stylu 70. a 80. let, barevné manšestráky 519, flanelové košile, pruhovaná trička, kostkované svetry a džísky. Mezi replikami z archivů najdete manšestrovou Cord Sherpa Trucker Jacket, fialovou bundu ze sedmdesátých let na zip, s kapsami na cvoky a nášivkou Levi’s White Tab s malým „e“, kalhoty Spike Pant ze šedesátých let, zúžené keprové džíny ve zlatožluté barvě se zipem a měděným knoflíkem.

Více fotek na našem FB

foto Levi’s

Součástí kolekce je halloweenská limitka: Džíska Trucker 557 z roku 1961 „The Colony“ je naším milostným dopisem nočnímu řádění – poletují na ní netopýři. Džíny 501 „Tangled Web“ z roku 1984 jsou noční můrou každého snílka. Ďábel je v detailech. Kolekce Levi’s® Vintage Clothing zůstává věrná stylu louisvillských muzikantů a fanoušků z poloviny 80. let, ale je svěží a moderní i dnes. Celou kolekci najdete v novém pražském Levi’s® Storu v ulici Na Příkopě 6. 

foto Levi’s

Poznámka redakce: Pokud vám vrtá hlavou, jakou desku drží v ruce mladík na fotce, je to tahle.

Comments

comments

Vyhledat