Festival Blues Alive hledá talenty

Mezinárodní festival Blues Alive v Šumperku vyhlašuje další ročník hudební soutěže Blues Aperitiv pro nové bluesové a z blues ve své tvorbě vycházející talenty. Soutěž je určena všem kapelám či hudebníkům bez ohledu na zemi původu. Hlavním lákadlem pro vítěze je možnost vystoupení na festivalu Blues Alive, který se koná každoročně v listopadu.

 

Ze všech přihlášených kapel porota vybere sedm postupujících a dva náhradníky, kteří se naživo představí na finálovém večeru 23. dubna 2022 ve velkém sále Domu kultury v Šumperku. „Finalisté se představí odborné mezinárodní porotě sestavené z publicistů, hudebníků a promotérů, a v neposlední řadě také před zkušenými diváky,“ vysvětluje předseda mezinárodní poroty a dramaturg festivalu Blues Alive Ondřej Bezr.

 

Z tohoto finálového večera získají postup na listopadové Blues Alive 2022 dvě vítězné kapely. Šanci podívat se na festival získá rovněž ten účinkující, který dostane nejvíce hlasů od publika. „Zkušenost z minulých ročníků navíc dává naději více než třem souborům,” dodává Bezr. Také další účinkující, kteří na přehlídce Blues Aperitiv zaujmou porotu, mohou dostat pozvánku k hraní na vedlejších scénách Blues Alive, jiných českých festivalech či na přehlídkách v Polsku. Úspěšní absolventi Blues Aperitivu například pravidelně koncertují na letní scéně Blues Alive v rámci červencového festivalu v Boskovicích.

 

V posledních letech se výrazně srovnala kvalita finalistů z České republiky, Slovenska, Polska a Maďarska, tedy čtyř zemí, které mezi přihláškami do Blues Aperitivu tradičně převládají. A co nás obzvláště těší: nejenže setrvale narůstá hráčská kvalita a souhra přihlášených souborů, ale také jejich zajímavé autorské výkony. Kapel, které se spoléhají jen na věrné obehrávání nejslavnějších bluesových standardů, výrazně ubývá, “ uzavírá Ondřej Bezr.

 

Podmínky zařazení do výběru:

  • Kapely, které mají zájem zúčastnit se soutěžní přehlídky Blues Aperitiv a v případě vítězství také mezinárodního festivalu Blues Alive, mohou zasílat přihlášky od tohoto okamžiku na adresu horakova@dksumperk.cz.
  • Uzávěrka přihlášek je 15. března 2022.
  • Přihláška musí obsahovat název kapely, jmenovité a nástrojové obsazení, technické požadavky, webovou adresu, aktuální fotografii v tiskové kvalitě, stručný profil kapely/interpreta a dva spolehlivé telefonické a emailové kontakty na členy kapely.
  • Pro základní výběr je bezpodmínečně nutné zaslání nahrávek souboru v digitální podobě, bez nich není možné zařazení přihlášky do soutěže. Minimálně tři ukázky ve formátu mp3, případně odkaz na digitální přehrávač (typu Bandcamp příp. YouTube, nikoli však streamovací platformy typu Spotify, Deezer apod.), pošlete společně s přihláškou na výše uvedenou adresu. Neposílejte CD ani další pevné hudební nosiče.
  • Přihlásit se mohou i kapely, které absolvovaly Blues Aperitiv už v minulosti, ale na Blues Alive nepostoupily.

 

Více informací na: www.bluesalive.cz.

 

Comments

comments

Vyhledat