Festival Extreme Chill se přesouvá z islandské přírody na Smíchov 

Extreme Chill pojí síly s MeetFactory. Společně v květnu představí první český showcase proslulého islandského festivalu zaměřeného na experimentální elektroniku a zvukové umění, jenž si klade za cíl propojit tamní hudební komunitu se zbytkem světa. Za uplynulých třináct let festival hostil Tangerine Dream, The Orb, KMRU, Biosphere, Plaid či Jana Jelinka. 

Nápad na uspořádání festivalu v náruči islandské přírody se zrodil v roce 2009, kdy hudebník Pan Thorarensen a jeho otec Óskar Thorarensen pořádali s projektem Stereo Hypnosis koncert v malém městečku Hellissandur, bývalé rybářské osadě na poloostrově Snæfellsnes. Extreme Chill se od následujícího léta konal každý rok, a to nejen na na islandském venkově, ale také v hlavním městě Reykjavíku nebo v Berlíně. 

První český Extreme Chill showcase v pátek 19. května nabídne čtyři jedinečné hudební zážitky; spektrální zvukové krajiny a folklórní magii enigmatického projektu Hekla, hororově-vesmírnou elektroniku dj. Flugvél a Geimskip, česko-islandské uskupení fyield, jež v tvorbě zpracovává téma vlivu člověka na klimatické změny, a také hypnotickou selekci Pana Thorarensena, spoluzakladatele festivalu Extreme Chill a člena experimentálně-ambientního tria Stereo Hypnosis. 

Extreme Chill Festival: Prague Edition, 19. 5. 2023 v 20:00 

MeetFactory, Ke Sklárně 15, 150 00 Praha 5 

Vstupenky: 

450 Kč na webu MeetFactory & v síti GoOut 

550 Kč na místě 

Comments

comments

Vyhledat