Festival otrlého diváka ovládne na týden kino Aero

Za křiku znechuceného a pobaveného publika přelomí únor a březen oblíbený Festival otrlého  diváka. Do žižkovského kina Aero si totiž najdou cestu zejména milovníci pokleslé zábavy,  nevkusu a brakových filmů. Od pondělí 28. února do neděle 6. března 2022 tady mohou  prošmejdit ta nejzatuchlejší zákoutí světové kinematografie. Letos na téma psychedelie. 

Projekce 17. ročníku budou znovu podobné těm z nočníku. Stálý dramaturgický tým si pro  návštěvníky připravil více než 15 filmů a jednu „přednášku“ Filmový hovnocuc, díky které zájemci  nahlédnou do Psychedelické žumpy. Diváci se mohou rovněž těšit na tradiční simultánní dabingy,  interaktivní projekci a další veselé i nechutné kejkle, které ze sledování filmů v kině učiní jedinečný  zážitek, jaký jen těžko najdete jinde. Pro nejotrlejší z otrlých je v prodeji i permanentka na všechny  projekce s festivalovým tričkem zdarma ve vizuálu letošního ročníku, který má na svědomí  streetartista Michal Škapa a jeho kolegové.

V rámci zahájení kino promítne očekávaný festivalový hit After Blue, nekompromisní  psychedelickou jízdu, která směle osahává hranice upatlaného vesmíru a bude tak skvělým startem  pro všechny otrlé jazýčky. Ti, kteří už Festival otrlého diváka někdy navštívili, tuší, že nejvíce žádané  jsou filmy s trademarkovým simultánním dabingem naživo. Letos budou o tento neopakovatelný  zážitek okořeněny například rockový sci-fi muzikál o cestování časem Synové ocele, protidrogová

klasika Mařena šlukuje nebo pornografický Agent 69 Jensen: Ve znamení štíra. Jiným  trademarkem jsou interaktivní projekce, které přímo během promítání penetrují všechny divácké  smysly. Tento rok bude v tomto duchu uvedena raritní Hypnotická bulva – noirový horor speciálně  natočený tak, aby hypnotizoval davy. Bude rovněž možné zahrát si výherní bingo, a to během  nonšalantního filmového porodu Šampíčko a kulky. Milovníci vizuálně opulentních hororů pak jistě  ocení proslulou technicolorovou noční můru Daria Argenta Suspiria v plné kráse 4K restaurované  verze. Vzácnou příležitostí bude také možnost spatřit jeden z nejvíce šokujících hororů 90. let,  uměleckou kultovku Krutost podvědomí. Těšit se mohou i fanoušci akce Aero naslepo, jen s rozdílem toho, že nepůjde o úplně klasický výběr, na který jsou zvyklí. Otrlce v neděli zakončí  prdící nestvůry v taktéž dabovaném filmu Bubáci, jenž lze popsat jako dokonalé zhmotnění definice  deliria.

 

O Festivalu otrlého diváka  

Otrlec je synonymem pokleslosti, nevkusu, braku a zábavy za hranicí tuctovosti – ve všech možných  významech těchto slov. Každý rok přináší kolekci nejpůsobivějších, nejsměšnějších, nejzapadlejších  i nejbizarnějších hororů, extrémů, akčňáků, krváků, campů, béček, céček i péček. Festival otrlého  diváka navrací kinu jeho původní roli atrakce a nezapomenutelného společného zážitku.

Více informací a celý program najdete na www.kinoaero.cz nebo www.otrlydivak.cz

 

Comments

comments

Vyhledat