Festival PAF Olomouc 2018 startuje zítra

foto: pořadatel akce
foto: pořadatel akce

Sedmnáctý ročník festivalu, který se za dobu své existence stal jednou z nejdůležitějších událostí na tuzemské kulturní scéně, se koná od 6. do 9. prosince a je vrcholem celoročních aktivit organizace PAF.

Tématem letošního ročníku je Lapsus, a nejrůznější podoby zkratů, zádrhelů či mezer se projevují napříč celým programem čítajícím více než 80 samostatných programových bloků. Řada filmů
a audiovizuálních projektů je uvedena v ČR ve světové nebo evropské premiéře, některé vznikají přímo pro festival, který probíhá ve 14 lokalitách napříč Olomoucí.

Soutěž Jiné vize CZ podvanácté
Jediná soutěžní sekce festivalu PAF je nejvýznamnější přehlídkou českého umění pohyblivého obrazu. Z přihlášených prací vybírá deset finalistů hostující kurátor, který utváří i koncepci skupinové výstavy Jiné vize CZ 2018, která se letos opět koná v prostoru Atria ve festivalovém centru na Konviktu. Kurátorem letošního ročníku je Rado Ištok.

Finalisty a finalistkami letošního ročníku jsou Radek Brousil, František Fekete, Ester Geislerová & Milan Mazúr, Valentýna Janů & Kryštof Hlůže, Marie Lukáčová, Sláva Sobotovičová, Ladislav Svoboda & Alma Lily Rayner, Mark Ther, Tereza Velíková a Piaoyu Xie. O vítězích bude rozhodnuto na základě hlasování mezinárodní poroty — v té letos zasedne litevský kurátor  a spisovatel Valentinas Klimašauskas, italský kurátor a kritik současného umění Domenico Quaranta, filmová vědkyně Eugenie Brinkema a kurátor Herb Shellenberger.

PAF Olomouc 2018 proběhne od 6. do 9. prosince 2018, jednodenní a čtyřdenní festivalové vstupenky jsou v prodeji online prostřednictvím sítě GoOut.

Comments

comments

Vyhledat