Riegrovy sady se stanou dějištěm finále Czech Downtown Series

foto: pořadatel akce
foto: pořadatel akce

V sobotu 22. září se to bude v okolí Riegrových sadů hemžit borci s nabušenými koly a fanoušky bikingu ze všech koutů České republiky, kteří nepřestávají lovit nové downtownové a adrenalinové zážitky. Právě zde se totiž odehraje závěrečná zastávka z pětidílného kalendáře Czech Downtown Series. Závod s názvem PRŮLET bude letošním posledním a nejprestižnějším podnikem české downtownové scény.

Downtown je sjezdová disciplína, jejíž trať je posazena do městské zástavby. Letošní ročník nabídl již klání v Ústí nad Labem, Příbrami, Rakovníku, Dačicích a nyní přichází na řadu Praha se závěrečným závodem PRŮLET. Do tohoto závodu se kvalifikovalo prvních 50 jezdců žebříčku Czech Downtown Series. Dalších 10 riderů dostalo od pořadatelů divokou kartu.

K vidění budou nejlepší čeští i zahraniční jezdci. „Chceme podporovat i mladou krev, proto se nominuje na vrchol sezony i 10 nejrychlejších juniorů letošní downtownové sezony, kteří pojedou ve své kategorii. Nabušené startovní pole doplní i několik odvážných žen v čele s mistryní světa ve 4X Romanou Labounkovou,“ poodhaluje jedno ze zvučných jmen duchovní otec akce Vítězslav „Stráňa“ Stránský.

Na jezdce čeká 700 metrů velmi rychlé tratě, 10 dřevěných překážek a tvrdý asfaltový povrch, který neodpustí ani sebemenší chybu. Pojedou se 2 kvalifikační kola a poté finálová jízda. Akce začne tréninky od 12:00, 1. kvalifikační kolo odstartuje již ve 14:00. Diváci se kromě adrenalinových zážitků mohou těšit také na bohatý doprovodný program. Chybět nebudou ani divoké holky od Jägra se zásobou ledově namražených drinků, chill-out zóny s pohodovým sezením nebo soutěže o zajímavé ceny.

Pohodové sledování závodu zajistí kamerový přenos ze sedmi kamer, který bude stříhán na LED obrazovku s přehlednou grafikou. Ta přinese informace o časech a pořadí každého jezdce. Za mikrofonem to rozbalí jako vždy Jiří Haff Haferník, jehož precizní moravština v kombinaci s občasnými, ale o to ladnějšími tanečními kreacemi, nenechá nikoho v klidu. O hudební podkres se postará DJ FEFE.

Aby emocí a pozitivních vibrací nebylo málo, po finále downtownu se odjede ještě Freestyle MTB contest, kde své umění předvede špička česká scény v čele s Teodorem Kováčem. Po skončení venkovního programu bude následovat ještě nadupaná afterparty v legendárním klubu Akropolis, kde poteče ledově namražený Jägermeister proudem až do časných ranních hodin.

Nepřestávejte lovit nové zážitky a dorazte se v sobotu 22. září pobavit na závod PRŮLET do Riegrových sadů a nevynechte ani následnou afterparty v klubu Akropolis. Vstup na závod bude pro všechny zdarma. Vstupné na afterparty bude pro pány 50 Kč, pro dámy zdarma.

Comments

comments

Vyhledat