Pohoda slibuje současný rap, pop i legendy

Grafika Daniel Kopecký
Grafika Daniel Kopecký

Pohoda 2023 se uskuteční tradičně na letišti v Trenčíně. Bude to již 26. ročník.

Ve dnech od 6. do 8. července se můžeme těšit třeba na kytarové kapely Wet Leg, Viagra Boys či loni zrušené shame. Umělci jako slowthai, Central Cee, Shygirl či mladý a nadějný Hazey budou zastupovat škatulku rapové hudby a v něžnějším duchu to bude například Caroline Polachek. V podobném duchu si v programu můžete udělat čas i na legendární Suzanne Vega či první pákistánskou držitelku Grammy – Arooj Aftab.

Fanoušci taneční hudby si na Pohodě taky přijdou na své – v letošním případě to bude třeba Sofi Tukker, která nejen svou peckou Drinkee roztančí snad všechny v dosahu jejich beatů. Jako osobní taneční tip z programu vybírám vystoupení Jamie xx. V pozdějších hodinách se pak lze těšit na techno zábavu, o kterou se postará belgická umělkyně Amelie Lens. Neskromná ukázka jejího vystoupení z festivalu Tommorowland 2022 k vidění zde. Můžeme se jen nechat překvapit, jaké stage dramaturgie pro takové párties zvolí. Nakonec zmíním “techno boyband” FJAAK z berlínské scény. Pořadatelé slibují, že vás svalová horečka nemine. Tak schválně! 

Pohoda však není jen o hudbě, jde o kulturu celkově, jde o politiku i ekologii, jde také o to nebýt občas v pohodě, protože nedaleko od našich i slovenských hranic se dějí věci, co opravdu nejsou v pohodě. Festival na ně upozorňuje a i tím si získává respekt jak svých návštěvníků, tak těch, kteří tam nemohou být, ale na které poukazuje a které podporuje. V programu tudíž najdeme politické besedy, autorská čtení, rozhovory s různými odborníky nebo třeba stand-up performance.

Areál bude jako vždy přívětivý nejen dospělým, ale i dětem či hendikepovaným. Prostě na Pohodu pro všechny. To se nám líbí. 

Nakonec ještě důležitá informace: letos se brány stanových městeček otevírají o den dříve kvůli zkomplikované dopravní situaci v okolí areálu. Kompletní informace k této změně viz zde. Ve zkratce to znamená o den delší Pohodu, která bude tímto trošku jiná – program přidaného dne se odehraje přímo ve stanových městečkách. 

Veškeré další informace naleznete zde

Pohoda festival
Letiště Trenčín
(5.)6. – 8. července 2023

pohodafestival.sk

Comments

comments

Vyhledat