Festival SETKÁNÍ/ENCOUNTER proběhne u každého z diváků doma

foto Kateřina Veselá
foto Kateřina Veselá

 

 

 

Současná situace každého učí hledat nové a nové cesty. Ani studenti z Divadelní fakulty JAMU nejsou výjimkou a rozhodli se skočit do neznáma. Letošní ročník Mezinárodního festivalu divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER tak nezaplní brněnské ulice a divadla, ale navštíví domovy.

Festival už tři dekády zve mladé umělce ze všech koutů Evropy do moravské metropole, aby přispěli do pestré kulturní mozaiky. Kromě divadelních představení je příležitostí k nahlédnutí pod pokličku různých kultur, poslechu hudby či rozhovoru s nejrůznějšími hosty.

Letošní, už 31. ročník, je jiný. Rozhodli jsme se situaci postavit čelem a nevzdávat se. Ač se tedy nepotkáme ve foyer divadla, neusedneme spolu do hlediště a nebudeme společně ve stoje tleskat talentovaným studentům, kulturu může zažít úplně každý. 

Den před samotným festivalem, 22. března, se můžete těšit na živý přenos koncertů z brněnských klubů ArtBar Druhý Pád a Eleven Club, které si budete moct pustit na našem webu. Tento večer pod názvem ENC: STAGE! nás tak jistě všechny naladí na společnou notu, abychom si festival užili opravdu naplno.

Během festivalu budete mít možnost zhlédnout záznamy divadelních představení studentů divadelních škol z celé Evropy. A věřte, že na své si přijde opravdu každý. Bohatý program plný nejrůznějších inscenací však není jediné, co festival nabízí. Můžete se zúčastnit přednášek či několika koncertů různých kapel. A to všechno tam, kde zrovna budete.

Téma festivalu pro letošní rok zní JUMP! (v překladu SKOČ!), které nám připomíná, abychom se nebáli a navzdory všemu šli dál. S odhodláním skáčeme do neznáma a další dekády festivalu. Nevíme, co nám přinese, ale můžeme s jistotou říct, že ten letošní ročník bude speciální. Přijďte jej prožít s námi!

Program a informace o souborech či jednotlivých představeních naleznete na našem webu www.encounter.cz. Vstupenky na jednotlivá představení si můžete zakoupit přes GoOut, doprovodný program ovšem bude na webu přístupný zdarma úplně všem.

SETKÁNÍ/ENCOUNTER

23. – 27. 3. 2021

foto Petr Chodura

Comments

comments

Vyhledat